×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
آیین رسمی استقبال از ناوگره ۸۶

آیین رسمی استقبال از ناوگره ۸۶، آیین رسمی استقبال از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش با حضور سرلشکر باقری و سرلشکر موسوی در منطقه یکم این نیرو در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش فارس آگاه به نقل از ارتش، آیین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و خانواده های دریانوردان در منطقه یکم دریایی ارتش در بندر عباس برگزار شد.

 

به گزار فارس آگاه به نقل از ارتش، آیین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و خانواده های دریانوردان در منطقه یکم دریایی ارتش در بندر عباس برگزار شد.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح روز شنبه با استقبال امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده های دریانوردان در منطقه یکم دریایی نداجا در بندر عباس برگزار شد.

امیر ایرانی: نیروی دریایی اثبات کرد ایران و ایرانی انزواگریز و تحریم‌ناپذیر است

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نیروی دریایی ارتش با انجام عملیات دریانوردی در پهنای اقیانوس حضور یافت تا اثبات کند ایران و ایرانی انزواگریز و تحریم ناپذیر است.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم استقبال از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی بندرعباس اظهار داشت: بر خود فرض می‌دارم از طرف خود و همرزمانم به جهت پیام امیدبخش مقام معظم رهبری نهایت قدرددانی را از محضر مبارک داشته باشم. نیروی دریایی راهبردی ارتش عمق راهبردی و آینده نگری در قدرت دریایی توام با حوزه نفوذ و هویت منطقه‌ای خود  را تثبیت و گسترش داده است.

وی تصریح کرد:‌ مردم عزیز ایران امروز فرزندان شما در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اذن ولی امر زمان مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا برای اولین بار در تاریخ ایران با بکارگیری دانش‌های نوین  و حرکت بر لبه دانش و فناوری ضمن تامین امنیت دریایی با هدف ارسال پیام صلح و دوستی با انجام ۲۱۳ روز دریانوردی عملیاتی و دریانوردی سبز با ناوشکن تمام ایرانی جمهوری اسلامی ایران دنا و پایگاه شناوری جمهوری اسلامی ایران -مکران- در پهنای اقیانوس حضور  یافته تا اثبات کند ایران و ایرانی انزواگریز و تحریم ناپذیر است و در هندسه ترسیمی دشمن با اضلاع توطئه، تحریم و تهدید مسیر انقلابی خود را در راستای توسعه همه جانبه و پایدار با تقویت ارتباط با ملل جهان در دستور کار دارد.

فرمانده ناوگروه ۸۶: ما توانستیم

فرمانده ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خطاب به سرلشگر باقری گفت: از زبان ما به رهبر انقلاب بفرمایید دیگر نمی‌گوییم ما می‌توانیم، از این پس خواهیم گفت ما توانستیم.

به گزارش ایسنا، ناخدا یکم فتاحی فرمانده ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم استقبال از این ناوگروه که در منطقه یک دریایی بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: ناو گروه نیروی دریایی ارتش در سال ۱۴۰۱ به ماموریت اعزام و پس از طی کردن مسافت ۶۵ هزار کیلومتر در تاریخ  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در منطقه یک نیروی دریایی بندرعباس پهلو گرفت.

 

باقری مطرح کرد: اقدام بی‌سابقه؛ مبدا تاریخ جدید نیروهای مسلح

هم‌چنین رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: اقدام بی سابقه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انجام این ماموریت سخت و سنگین موضوعی تاریخی و استثنائی و مبدا یک تاریخ جدید برای نیروهای مسلح و نیروی دریایی ارتش ایران شد.

سرلشگر امیر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز در مراسم استقبال از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یک نیروی دریایی در بندر عباس اظهار داشت: ما هیچ چیز کم نداریم، یک کشور در صورتی می‌تواند قدرت بزرگ دریایی باشد که ساحل طولانی و مناسب داشته باشد، صنایع توانمند داخلی و فناوری روز برای داشتن ناوگانی بومی داشته باشد، همچنین مردمی دارای فرهنگ دریایی و علاقه‌مند به توسعه فعالیت در دریا داشته باشد و نیز  رزمندگان و فرماندهان دلاوری که دل به خدا بسپارند و در دریاها بدون خوف و واهمه از قدرت‌های بزرگ به دریانوردی و توسعه و اقتدار کشور بپردازند، داشته باشند.

 

کنعانی: با قدرت دریایی می‌توان در حوزه‌های بین‌المللی و راهبردی حرف‌های جدی داشت

هم چنین سخنگوی وزارت خارجه در مراسم استقبال از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش گفت: اقدام صورت گرفته از سوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حتماً موازنه بین المللی را در حوزه های راهبردی از جمله در عرصه قدرت دریایی به نفع ایران افزایش داده است و دشمنان حتما این موضوع را در محاسبات خود منظور خواهند کرد.

ناصر کنعانی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که اقدام ارزشمند و افتخار آفرین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و  عملیات بی نظیر صورت گرفته از سوی آنها باعث افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی شده است، گفت : قدرت دریایی از مولفه های مهم قدرت کشورها در عرصه  بین المللی محسوب می‌شود و کشوری که دارای قدرت دریایی است  می تواند در حوزه های  بین المللی و راهبردی حرف های جدی برای گفتن داشته باشد.

 

ارتقاء درجه فرمانده ناوگروه ۸۶

«فرهاد فتاحی» فرمانده ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش که به دور کره زمین سفر کرده بود، صبح امروز (یکشنبه) به درجه دریادار دومی ارتقاء یافت.
این درجه از سوی سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم استقبال رسمی از ناوگروه ۸۶ ارتش به ناخدا یکم ستاد فرهاد فتاحی اعطاء شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true