×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
اعتبارنامه اتاقی‌ها اردیبهشت امضا می‌شود

اعتبارنامه اتاقی‌ها اردیبهشت امضا می‌شود؛ در صورتی که ابهام خاصی باقی نماند در روزهای ابتدایی اردیبهشت‌ماه، امکان صدور اعتبارنامه منتخبان در اتاق‌های سراسر کشور فراهم خواهد شد.

به گزارش فارس آگاه، رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: با پایان یافتن زمان بررسی اعتراضات نامزدها در هیات‌های نظارت، در صورتی که همچنان افراد قانع نشده باشند، اعتراض آنها در انجمن نظارت بار دیگر بررسی خواهد شد.

حسین میرمحمد صادقی افزود: طبق زمان‌بندی که از قبل اعلام شده بود، پس از اعلام نتایج شمارش آرا در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، داوطلبان می‌توانستند اعتراض خود به نتایج یا فرایند انتخابات را به هیات‌های نظارت در سراسر کشور ارسال کنند و این هیات‌ها تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ همه اعتراضات را بررسی و نتایج آن را اعلام کرده‌اند که داوطلبان می‌توانند آن را از طریق وبگاه اتاق پیگیری کنند.

او درباره گام بعدی در مسیر تایید نهایی انتخابات تصریح کرد: پس از اعلام نتایج بررسی از سوی هیات‌های نظارت، در صورتی که داوطلبان با نتایج اعلام شده موافق نباشند، می‌توانند اعتراض خود را به انجمن‌های نظارت اعلام کنند و انجمن نیز تا ۲۸ فروردین اعتراضات احتمالی را بررسی کرده و نتایج را اعلام می‌کند.

رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران با بیان اینکه حتی در صورتی که نتیجه بررسی انجمن نیز مورد قبول نبود بازهم شرایط برای اعتراض فراهم شده، توضیح داد: پس از اعلام نظر نهایی انجمن نظارت، در صورتی که بازهم نامزدها به نتیجه اعتراض داشته باشند، امکان ثبت شکایت خواهند داشت و به این ترتیب شورای عالی نظارت کار را بررسی خواهد کرد و با اعلام نظر شورای عالی درنهایت منتخبان پیروز نهایی مشخص خواهند شد.

میرمحمد صادقی درباره وضعیت شکایت‌ها در اتاق‌های استانی گفت: در حال حاضر در برخی استان‌ها، شکایت و اعتراضی نداشته‌ایم که نیاز به بررسی داشته باشد و به این ترتیب کار انتخابات در این اتاق‌ها به پایان رسیده و با اعلام فهرست نهایی نامزدهای برنده شده، می‌توان اعتبارنامه آنها را صادر کرد.

او ادامه داد: درباره شکایت‌های موجود نیز طبق زمان‌بندی کار دنبال می‌شود و در صورتی که ابهام خاصی باقی نماند در روزهای ابتدایی اردیبهشت ۱۴۰۲، امکان صدور اعتبارنامه منتخبان در اتاق‌های سراسر کشور فراهم خواهد شد و به این ترتیب هیات نمایندگان دوره جدید در استان‌های خود جلسه نخست را تشکیل خواهند داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true