×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
true
true
امام جمعه شیراز: اعتبارات باید با توجه به سرانه جمعیتی هر شهرستان تخصیص یابد

امام جمعه شیراز: اعتبارات باید با توجه به سرانه جمعیتی هر شهرستان تخصیص یابد، شیراز-فارس آگاه-نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه بودجه و اعتبارات باید شفاف و عادلانه باشد، گفت: اعتبارات استانی باید با توجه به نیازها و سرانه جمعیتی هر شهرستان تخصیص یابد.

به گزارش فارس آگاه به نقل از ایرنا؛ آیت‌الله لطف‌الله دژکام روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور دستیار رئیس جمهور برگزار شد اظهار کرد: تحول از دولت بروکراتیک به دولت مردمی نیاز به مقدماتی دارد که برای ایجاد این تحول باید مقدمات فراهم شود. تحول در دولت و مردمی شدن دولت نیاز به تحول در نگاه مسئولان دارد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: برای ایجاد تغییر نیاز است کارگاه‌های مستمری با جمع‌ کوچکتری از مدیران استان تشکیل شود. به عنوان مثال استاندار باید ۱۰ تا از ادارات که حیطه کار آنها نزدیک به هم است را گرد هم جمع کند و از این طریق برای ایحاد تحول برنامه ریزی کنند. ضروری است که در این جمع‌ها الگوی موفق هم معرفی شود. متأسفانه ما در این حوزه عقب هستیم و وضع هم خیلی مطلوب نیست.

وی بر ایجاد اعتماد سازی بین مردم تأکید کرد و گفت: وظیفه ما اعتماد سازی بین مردم است. تحول اول باید در خود ما رخ بدهد. اگر تغییر در نگاه، ذهن و آرمان ما رخ ندهد تحول رقم نمی‌خورد.‌

آیت‌الله دژکام اظهار کرد: ما می‌خواهیم ساختار دولت را متحول کنیم. دولت در کشور ما روی یک الگوی مربوط به تمدن اروپایی ساخته شده است. در تمدن اروپایی دولت را به جای خدا رب جامعه قرار دادند. این راه درستی نیست و باید در این نوع نگاه تحول ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اعتقاد به اینکه دولت به جای اینکه بخواهد رب باشد باید کارگزار خدا باشد، گفت: تحول اگر در جمعه رخ ندهد منویات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا نمی‌کند.باید هر کاری می کنیم فرماندار خدا باشیم.

دژکام اضافه کرد: قبل از آنکه در پشت میزمان بخواهیم هر کاری کنیم باید در مغزمان تحول ایجاد کنیم؛ باید از طاغوت روی گردان شویم. افزون بر برگزاری جلسات معمول باید حلقه‌های کوچکتری برای فهم و حل این مسئله شکل بگیرد.

دژکام با اعتقاد به اینکه نوع قانون گذاری در مجلس باید تغییر کند، گفت: اگر رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ساختار بودجه باید تغییر کند یعنی تخصیص بودجه باید شفاف و عادلانه باشد. نمایندگان باید این موضوعات را مدنظر قرار دهند. نباید تمام اعتبارات استانی مربوط به به یک سرفصل به یک شهرستان اختصاص داده شود.این وضعیت خوبی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اعتقاد به اینکه بودجه باید شفاف و عادلانه باشد، گفت: بودجه باید با توجه به نیازها و سرانه جمعیتی هر قسمت تخصیص یابد. متأسفانه مدیر یک شهرستان نمی‌تواند برای کارهایی کوچکی مانند راه‌اندازی یک سایت دفن زباله تصمیم بگیرد و استاندار و امام جمعه مجبور به پیگیری این مسایل هستند. این در حالیست که راه‌اندازی سایت دفن زباله ربطی به امام جمعه یک شهرستان ندارد.

امام جمعه شیراز بر ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها و استانداران تأکید کرد و گفت: دو ماه پیش در جلسه سران سه قوه قرار شده بود بروکراسی کنار گذاشته شود اما هنوز این امر محقق نشده است. نیاز است که برای پیشبرد امور در استان‌ها تفویض اختیار به استانداران صورت بگیرد. باید عملا در این زمینه اقدام شود. دارد دیر می شود در این اوضاع کشور نمی‌توان برای برخی از تصمیمات صبر کرد. وقتی تشخیص داده می شود باید به موقع اقدام شود.

وی با اشاره به نزدیک بودن سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: پویشی برای بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر راه‌اندازی شود تا مشخص شود هر دستگاهی در روز سوم خرداد ماه چه خدمتی ارائه می‌کند. اگر بنا شده فرهنگ دفاع مقدس ترویج شود به این دلیل است که ما می‌خواهیم به اهداف‌مان در انقلاب اسلامی برسیم. برگزاری برنامه‌ها برای مناسبت‌ها ممکن است باعث تعطیلی ادارات و تعطیلی خدمات به مردم شود. این در حالیست که نیاز است در بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر خدمات افزایش یابد. شهدا چشمشان به این است که مردم احساس کنند خون آنها اثر کرده است.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: باید ببینیم قصد ما از برگزاری این بزرگداشت‌ها چیست باید بزرگداشت‌ها هدف شود یا فرهنگ دفاع مقدس را در راستای هدف انقلاب اسلامی به کار بگیریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true