×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
برنامه های صنعت بیمه در چارچوب تخصص گرایی پیش می رود

صنعت بیمه به عنوان یکی از سه ضلع مثلث توسعه اقتصادی کشور در انجام وظایف و ایفای تکالیف قانونی خود با دقت و حساسیت عمل کرده است.

به گزارش فارس اگاه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در نشست مشترک مدیران ارشد صنعت بیمه با رئیس و اعضای کمیته کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با ابراز خرسندی از حضور تمامی اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی خانه ملت در این نشست، اظهار داشت: برنامه های صنعت بیمه در چارچوب تخصص گرایی به پیش می رود و از حاشیه ها پرهیز می کند.

رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه که با حضور اعضای هیات رئیسه سندیکای بیمه گران تشکیل شده بود، با اشاره به فعالیت ۳۸ شرکت بیمه در کشور، تقویت بخش خصوصی صنعت بیمه را از جمله هدفگذاری های نهاد ناظر صنعت بیمه اعلام کرد و افزود: حفظ اشتغال موجود و توسعه فضای کارآفرینی با تکیه بر ابزارهای دیجیتالی و هم افزایی با شرکت های دانش بنیان در دستور کار نهاد ناظر صنعت بیمه قرار دارد.

وی با تشریح عملکرد بیمه در سال گذشته از برنامه های توسعه محور این صنعت در سال جاری رونمایی کرد و با بیان این مطلب که رشد شاخص های بیمه ای مورد تشویق مقام معظم رهبری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه خود را از مخاطبان اصلی پیام نوروزی معظم له می داند و برای رشد تولید و مهار تورم، محصولات کاربردی و پوشش های متنوعی طراحی کرده است.

رئیس شورای عالی بیمه از صنعت بیمه به عنوان یکی از حوزه های موفق در رویارویی با تحریم های ظالمانه بین المللی یاد کرد و نسبت به استمرار حمایت صنعت بیمه در زمینه های گوناگون به خصوص حمل و نقل و انتقال انرژی تاکید کرد.

مهندس مجید بهزادپور از پوشش همگانی تمامی واحدهای مسکونی کشور در برابر حوادث طبیعی به عنوان یک دستاورد بزرگ اجتماعی و اقتصادی نام برد و تصریح کرد: صنعت بیمه به هیچ عنوان از بودجه دولتی استفاده نمی کند بلکه با کمک های گسترده مالی از دستگاه های دیگر در روند کاهش دغدغه های دولت نقش موثری را ایفا می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اولویت سرمایه گذاری صنعت بیمه در بخش های مورد توجه دولت سیزدهم به عنوان رویکرد تعامل گرایانه یاد کرد و گفت: هدایت سرمایه های صنعت بیمه به بخش های مولد و رفاه گستر نظیر توسعه مسکن از جمله برنامه هایی است که با قدرت ادامه خواهد یافت.

رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح پروژه های دیجیتال محور، گزارشی از سه شنبه های نوآورانه ارائه کرد و اظهار داشت: برنامه های الکترونیک محور و همراهی شرکت های دانش بنیان، علاوه بر کاهش تخلفات به تقویت بخش نظارت نیز منتهی خواهد شد.

مهندس بهزادپور از تعامل صنعت بیمه و قوای سه گانه به عنوان یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی یاد کرد و گفت: در زمینه های گوناگون نظیر: تعادل بین نرخ دیه و حق بیمه شخص ثالث، کاهش عوارض تکلیفی به صنعت بیمه و موارد دیگر از نمایندگان خانه ملت توقع حمایت بیشتر داریم.

وی حجم تعهدات صنعت بیمه را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار عنوان کرد و از نمایندگان مجلس خواست در راستای بسط بستر آرامش با تجدید نظر در برخی از عوارض تکلیفی به صنعت بیمه کمک کنند.

در این نشست حجه الاسلام موسی غضنفری آبادی، دکتر کاظم دلخوش اباتری سخنگو و تنی چند از اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی با ابراز رضایت از عملکرد صنعت بیمه به طرح دیدگاه های خود پرداختند و نسبت به ضرورت اخذ گزارش دقیق و کامل  دستگاه هایی که از عوارض صنعت بیمه برخوردارند، تاکید کردند.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true