×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بهبود نظام توزیع با استفاده از کارت سوخت شخصی

بهبود نظام توزیع با استفاده از کارت سوخت شخصی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تأکید بر لزوم سامان‌دهی وضع کارت‌های سوخت آزاد موجود در جایگاه‌ها گفت: هدف از اجرای طرح سامان‌دهی کارت‌های سوخت در مجاری عرضه، بهبود نظام توزیع سوخت با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی برای دریافت سوخت است.

به گزارش فارس آگاه به نقل از ایسنا، علی‌اکبر نژادعلی در نشست هماهنگی با مدیران مناطق سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: کارت سوخت آزاد اضطراری در همه جایگاه‌ها موجود است و مردم می‌توانند بدون کمترین مشکلی سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند، اما توصیه می‌شود هموطنان با استفاده از کارت شخصی خود، این شرکت را در فرهنگ‌سازی استفاده از کارت‌های شخصی سوخت به‌منظور بهبود نظام توزیع بنزین یاری کنند.

وی با اشاره به بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور مبنی بر تکلیف وزارت نفت برای توزیع بنزین از طریق کارت‌های سوخت شخصی افزود: باید فرهنگ‌سازی مطلوب در این زمینه انجام شود تا سامان‌دهی لازم در این زمینه مقدور باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر پایش و رصد دائمی وضع جایگاه‌های سوخت کشور در همه مناطق سی‌وهفت‌گانه گفت: در روند ساماندهی نظرات مردم در همه مجاری عرضه به‌منظور تأمین رفاه بیشتر مردم و رفع چالش‌های احتمالی اخذ و نسبت به رفع نواقص اقدام خواهد شد.

نژادعلی تأکید کرد: با وجود مشکلات موجود برای تأمین کارت‌های خام با تلاش‌های انجام‌شده در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همه درخواست‌های صدور کارت سوخت المثنی و خودروهای نوشماره تا اسفندماه تولید و تحویل پست شده است که بر اساس اطلاع واصله بیش از ۹۵ درصد آنها تحویل مردم شده و مابقی در باجه معطله پست است که از شرکت پست خواسته شده یک مرتبه دیگر به آدرس مالکان ارسال شود.

وی تصریح کرد: هموطنانی که هنوز کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به شماره ۰۹۶۲۷ از تازه‌ترین وضع کارت سوخت خود مطلع شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین با تأکید بر اینکه بیش از ۹۵ درصد مردم هم‌اکنون کارت سوخت شخصی دارند، گفت: استفاده از این کارت باید در اولویت قرار بگیرد، اما کارت آزاد اضطراری نیز برای موارد ضروری در جایگاه‌ها موجود است تا افرادی که کارت شخصی به همراه ندارند یا کارت سوخت شخصی آنها مفقود شده یا سهمیه آنها به اتمام رسیده است، از این کارت‌ها استفاده کنند.

تخصیص کارت سوخت آزاد اضطراری براساس فروش و مراجعه خودرو به جایگاه

نژادعلی افزود: سامان‌دهی کارت‌های سوخت مجاری عرضه نیازمند همت و همکاری بین‌دستگاهی و بین مردم و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است و شرکت پخش نیز نظارت و پایش لازم را به‌منظور به‌ سرانجام رساندن موفقیت‌آمیز این طرح انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران بسته به فروش و مراجعه خودرو به جایگاه‌های عرضه سوخت در اختیار مالکان قرار گرفته است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و هدف تنها سامان‌دهی وضعیت توزیع سوخت در مجاری عرضه کشور است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true