×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بی‌اطلاعی اتاق اصناف از نتایج میلیون‌ها بازرسی صنفی

بی‌اطلاعی اتاق اصناف از نتایج میلیون‌ها بازرسی صنفی؛ به‌رغم ارجاع همه پرونده‌های متشکله بازرسی به نهادهای نظارتی اما به‌دلیل عدم ارتباط سیستمی بین زنجیره نهادهای نظارتی، هیچ اطلاعاتی از نتایج حاصله در دست اتاق اصناف ایران نیست.

به گزارش فارس آگاه، معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از انجام ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۲۰۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی توسط واحدهای بازرسی و نظارت اصناف سراسر کشور در دوازده ماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

در سال ۱۴۰۱ واحدهای بازرسی و نظارت اصناف سراسر کشور موفق به انجام بیش از ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۲۰۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سراسر کشور شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰، دارای افزایش سطح کیفی بازرسی‌ها و افزایش ارزش ریالی به میزان ۹۵ درصد – به‌دلیل شکایت‌محور بودن و تمرکز بر نظارت بر انبارها و مراکز عمده نگهداری کالا – با وجود کاهش ۱۵ درصدی تعداد بازرسی است.

بنابر اعلام اتاق اصناف ایران، در این دوره (دوازده‌ماهه سال ۱۴۰۱) بالغ‌بر ۱۳۵ هزار و ۶۹۵ فقره پرونده تشکیل شده است که برابر ۵ درصد از بازرسی‌های انجام شده است و همه پرونده‌های متشکله به تعزیرات حکومتی یا سازمان‌ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت ارجاع شده است که به‌دلیل عدم ارتباط سیستمی بین زنجیره نهادهای نظارتی هیچ اطلاعاتی از نتایج حاصله در دست اتاق اصناف ایران نیست.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true