×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
تأکید امیرعبداللهیان بر سفرا مهم سفرا در ارتقای مناسبات ایران با جهان

تأکید امیرعبداللهیان بر نقش مهم سفرا در ارتقای مناسبات ایران با جهانT وزیر امور خارجه در پایان گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، با تبیین گفتمان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ذیل سه اصل عزت، حکمت، مصلحت و اصول ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب، بر نقش مهم نمایندگی‌ها و ضرورت اهتمام همه آنها به ارتقای کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه تأکید کرد.

به گزارش فارس آگاه، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، در آخرین روز گردهمایی روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، به بررسی و جمع‌بندی سمینار برگزار شده پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تبیین گفتمان سیاست خارجی کشور ذیل سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و با استفاده از اصول ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها با ایشان، بر نقش مهم نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت اهتمام و توجه همه آنها به ارتقای کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه کشورمان تأکید کرد.

وی به اظهارات آیت‌الله رئیسی در نشست صبح امروز در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها نیز اشاره کرد و افزود اظهارات ایشان در این نشست و موضوعات مطرح شده، حاکی از اهمیت جایگاه و مسئولیت‌های وزارت امور خارجه و اهتمام شخص رئیس جمهور به موضوع سیاست خارجی و روابط بین الملل است.

تأکید امیرعبداللهیان بر نقش مهم سفرا در ارتقای مناسبات ایران با جهان

وزیر امور خارجه موضوع ایرانیان خارج از کشور را دارای اولویتی بالا در مسئولیت‌ها و وظایف وزارت امور خارجه دانست و ضمن توصیه اکید بر توجه بیش از پیش سفرا و رؤسای نمایندگی‌های کشورمان به این موضوع، خواستار ارتقای روزافزون قابلیت‌های فنی سامانه‌های ارتباطی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل امور هموطنان خارج از کشور شد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها خاطرنشان کرد که در کنار باز بودن مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های ظالمانه، وزارت امور خارجه همچنان به‌صورت جدی مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

به نقل از ایرنا، در ابتدای این نشست، محمدحسن شیخ‌الاسلامی، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و دبیر سمینار سفرا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی، ناصر کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی، علیرضا بیگدلی، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان، علی باقری، معاون سیاسی و محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امورخارجه، به ارائه دیدگاه‌ها و جمع‌بندی خود از گردهمایی سفرای امسال پرداختند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true