×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
true
true
تراکم ۳۸نفری کلاس‌های درس مدارس شیراز

تراکم ۳۸نفری کلاس‌های درس مدارس شیراز،  مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به کمبود کادر آموزشی در این استان، تراکم دانش آموز در هرکلاس از مدارس شیراز را حدود ۳۸ نفر و در مدارس استان را ۲۵ نفر ذکر کرد.

به گزارش فارس آگاه، به نقل از آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در نشست مشترک مسئولان آموزش و پرورش و دادگستری فارس گفت: در سند تحول بر این باور هستیم که برای شکل گیری فرآیند صحیح تربیت نیازمند همکاری دستگاه‌های موثر بر این فرآیند هستیم لذا حوزه قضایی یکی از این دستگاه هاست.

عسکری افزود: پذیرای پیشنهادات شورای قضایی استان هستیم تا بتوانیم فرآیند تربیت را به خوبی پیش ببریم.

عسکری اضافه کرد: بیش از ۹۲۰ هزار دانش آموز در فارس داریم که حدود ۱۳۸ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند. همچنین استان فارس با ۵۹ منطقه آموزشی و بیش از ۶۲ هزار فرهنگی شاغل یکی از بزرگترین مناطق آموزشی کشور است.

وی ادامه داد: کمبود منابع انسانی همچنان وجود دارد و ما بخش عمده ای از کمبود نیروی انسانی را با بکارگیری بازنشستگان تامین کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: بیش از ۳۵۴هزار دانش آموز با تراکم ۳۸ نفر در کلاس در شیراز تحصیل می کنندالبته این آمار در سطح استان ۲۵ نفر در کلاس است.

وی ادامه داد: ییش از ۵۲۰۰ دانشجو معلم در حال تحصیل هستند و بخشی از این دانشجو معلمان در سال تحصیلی جاری، در مدارس به تدریس پرداختند در سال جدید نیز بیش از ۲۴۰۰ دانشجومعلم جدید جذب خواهیم کرد.

عسکری افزود: علیرغم شرایط سخت آموزشی در سال تحصیلی جاری، یک دانش آموز دختر شیرازی به المپیاد جهانی جغرافیا راه یافته است و دانش آموزان بیش از ۲۰ مدال کسب کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ادامه داد: در دوران تعطیلات کرونایی دانش آموزان دچار آسیب های شده بودند برای درمان آسیب های وارده، اولین ساحتی که در دستور کار قرار دادیم ساحت زیستی و حرکتی بود لذا مسابقات ورزشی را با جدیت در دستور قرار دادیم.

عسکری، گفت: در این راستا علاوه بر توسعه ورزش دانش استان میزبان مسابقات کشوری را نیز پذیرفتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد:در اغتشاشات اخیر، مدیران ما بسیار تلاش کردند و بی وقفه برای آرام کردن شرایط تلاش کردند.

وی ادامه داد: بخش آموزشی اداره کل آموزش و پرورش را درگیر اغتشاشات نکردیم تا کیفیت آموزشی دچار مشکل نشود و در این زمینه برنامه ریزی کردیم.

عسکری از فعالیت ۵ هزار ۳۱ مدرسه در استان خبر داد و عنوان کرد: در حالی که از سال ۹۰ ریالی به عنوان سرانه پرداخت نشده بود در یک سال دولت مردمی سیزدهم بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان به حساب مدارس واریز شد.

وی گفت: سرانه ورزشی مدارس از ابتدای انقلاب تا قبل دولت سیزدهم ۲۲و نیم بود اما در این دولت به ۲۸ و نیم رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برای نجات آموزش و پرورش همه دستگاه ها باید مساعدت کنند تا موانع تعلیم و تربیت برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ادامه داد: در سالهای اخیر قوه قضاییه همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته است لذا از این بابت تشکر می کنم تلاش داریم استان فارس در سطح کشور بدرخشد.

عسکری ادامه داد: ساز و کاری باید فراهم کنیم تا دانش آموزان ما با دانش آموزان کشورهای اسلامی تعامل داشته باشند و باورهای ملی در دانش آموزان تقویت شوند.

وی افزود: تفاهم‌نامه های موجود بین دو دستگاه را بازبینی می کنیم و دغدغه های قضات در خصوص مدیران مدارس را مورد توجه قرار می دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:تغییرات مدیریتی در سطح برخی مدارس، جذب معلمان با شاخص های متناسب با ارزش های انقلاب، ساماندهی سرویس مدارس، و … از برنامه‌های در دستور کار آموزش و پرورش استان است.

وی بر همکاری با دادسرای استان تاکید و عنوان کرد: در راستای تعامل بیش از پیش با دستگاه ها، با قوه قضاییه همکاری خواهیم داشت.

عسکری تصریح کرد:مسائل مشترک بین دو دستگاه بررسی و تصمیماتی در جهت همکاری و تعامل بیشتر اتخاذ شد و بررسی و بازبینی تفاهم‌نامه های موجود نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش نیز گفت: در دولت مردمی سیزدهم در المپیادهای علمی کشور از رتبه ۲۳ به رتبه ۵ ارتقاء یافته ایم.

دکتر فرشید قاسمی افزود:با تلاش های صورت گرفته در این دولت، در کنکور و در رشته زبان خارجی نیز بهبود رتبه را داشته ایم.

وی ادامه داد: برای اولین برش استانی سند تحول در استان فارس انجام شده است و

برای نخستین بار برنامه پنجاه روزه ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم و در راستای ارتقای رتبه کنکور و افزایش میانگین نمرات امتحان نهایی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در راستای اجرای متوازن ساحت های شش گانه تربیتی با محوریت ساحت اعتقادی برنامه‌ریزی کرده است.

علیرضا شادباش افزود: در این زمینه با توجه به برش استانی سند تحول بیش از ۳۰۰ برنامه تهیه و تدوین کرده ایم.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true