×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مدیر مسئول و خبرنگاران روزنامه شهر مردم

تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مدیر مسئول و خبرنگاران روزنامه شهر مردم ، به گزارش  عبدالغفور مصطفایی خبرنگار فارس اگاه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیینی که به منظور تجلیل از همکاری مدیران مسئول، سردبیران، خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس برگزار شد، از الهام فیروزی مدیر مسئول، عباس امیری سردبیر و عبدالغفور مصطفایی خبرنگار روزنامه شهر مردم تجلیل کرد.

سید وحید حسینی در این آیین گفت: حیات اجتماعی بشر امروز عرصه ای به هم تنیده از نفوذ روزافزون رسانه است که به واسطه همت تلاشگران این عرصه مقوله آگاهی و دانش های نوین رسانه ای آمیخته و دنیایی نوفرا روی انسان امروزی گشوده است و این حرکت روشنگرانه بی شک ثمره ای ارزنده از همت و ممارست انسان های متعهد، اگاه و توامندنی است که با طلایه داری حق و حقیقت راویان آینده هستند.

حسینی افزود: اصحاب توانای قلم که قداست آن را به مدد شرافت حرفه ای اعتلا بخشیده و این تلاشگری ارزشمند در عرصه سلامت و آنجا که کلام به حیات پیوند یافت اهمیتی دوچندان می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از این آیین به هفته دولت و روز پزشک اشاره کرد و گفت: ۶۶ طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری افزون بر ۳۵۷ میلیارد تومان به متراژ ۲۴ هزارو ۷۹۱ متر مربع شامل طرح‌های آموزشی،  فرهنگی و دانشجویی به بهره‌برداری می رسد.

وی افزود: پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت امسال شامل ٣٢ پروژه بهداشتی، ۲۹ پروژه درمانی، یک پروژه آموزشی، دو پروژه فرهنگی و دانشجویی و دو مورد سایر پروژه‌هاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به تشریح اقدامات شاخص بخش سلامت فارس طی دو سال گذشته پرداخت و خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش، تلاش داریم که شیراز را به جایگاه اصلی خود در کشور بازگردانیم.

حسینی با بیان اینکه در ١٠ رشته تخصصی دانشجویان ما سال گذشته جزء پنج درصد اول کشور بوده‌اند، گفت: سال گذشته رشته‌های اقتصاد سلامت، بهداشت و ایمنی مواد غذایی، کنترل دارو و فرآوردهای آرایشی و بهداشتی در مقطع دکترا و یک رشته فلوشیپ در رشته چشم نیز به مجموع رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی پزشکی شیراز اضافه شد.

او همچنین کسب رتبه برتر در حوزه غذا و دارو، تهیه، تنظیم و طراحی سامانه توزیع شیر خشک یارانه ای، تولید آرد کامل، اجرای طرح نان کامل، تولید آرد بدون گلوتن ویژه بیماران سلیاکی و …را از جمله اقدامات بخش غذا و داروی این دانشگاه ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: در حوزه فرهنگی نیز کسب عنوان برتر در مسابقات قرآن و عترت، کسب رتبه برتر در جشنواره بین‌المللی سیمرغ و…را در کارنامه داریم.

حسینی عنوان کرد: در حوزه بین‌الملل نیز ١٩٠ دانشجوی شهریه پرداز در مقطع دکترای عمومی از هفت کشور هند،  پاکستان، بحرین، افغانستان، لبنان، عراق و کانادا در سال گذشته جذب شدند. همچنین ١٢ دانشجو در مقاطع تخصصی جذب شده و ۵ تفاهم نامه با ٥ دانشگاه جهان در کشورهای آرژانتین، یمن، ترکیه و قزاقستان منعقد شده است.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سه رتبه بندی لیدن، وبومتریک وتی‌اچ‌پی نیز ارتقای جایگاه داشته است. او گفت: در بخش توسعه مدیریت و منابع نیز شاهد توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، افتتاح و بهره برداری از ۶۱ پروژه سلامت محور، کاهش تاخیر در پرداخت کارانه، بهره‌برداری از بیمارستان ١٢٠ تخت خوابی شهدای سلامت در نی‌ریز، بیمارستان ۹۶ تخت خوابی امام علی(ع) در کازرون، بیمارستان ٣٢ تخت خوابی گله دار و مرکز درمانی ١٠ تخت خوابی فورگ داراب در سال گذشته بودیم. حسینی؛ راه‌اندازی پارک فناوری سلامت، بهره برداری از اتاق تمیز، وجود ١١٣ شرکت فناور و ۱۴ شرکت دانش بنیان، وجود ۳۷ عضو هیئت علمی در ردیف دانشمندان پر استناد جهان، ثبت ۳۱ اختراع ملی و بین‌المللی و…را از دیگر اقدامات شاخص دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی دو سال گذشته تاکنون برشمرد.

*بهره برداری ٣٢ پروژه بهداشتی در هفته دولت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در ادامه این نشست بیان کرد: امسال ٣٢ پروژه بهداشتی در هفته دولت با تجهیزات کامل به بهره برداری می‌رسد.

عباس رضاییان‌زاده همچنین استقرار ۳۱ خانه بهداشت عشایری در قالب کانکس، افتتاح ١٩ خانه بهداشت کارگری، اخذ گواهینامه ایمنی آب کلانشهر شیراز، افتتاح مرکز رشد و تکامل رشد و نوزادان، پوشش ۹۷ درصدی نسخه الکترونیک، راه‌اندازی قرارگاه جوانی جمعیت، اعطای لوح دوست دار کودک به دو بیمارستان مادر و کودک و پاسارگاد، راه‌اندازی مراکز بیماریابی سالک و انجام بیش از۸۰۰ هزار مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع، استقرار ۲۷ مرکز غربالگری شنوایی نوزادان را از مهمترین اقدامات انجام شده در بخش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی دو سال گذشته برشمرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی نیز سه میلیون و ۷۶۰ هزار نمونه‌گیری شیمیایی و میکروبی از آب انجام شده و ۵۴ هزار و ٥٨٠ بیمار مبتلا به فشار خون و ٢٣ هزار و ۲۹۶ هزار بیمار مبتلا به دیابت شناسایی شده است.

در این آیین همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموعه درمان فارس را شبکه‌ای گسترده شامل ۶۹ بیمارستان با هفت هزار و ۹۸۰ تخت فعال، ۱۳۰۰ درمانگاه و موسسه درمانی، ۱۶۰۹ مطب متخصص، ۱۰۳۰ مطب عمومی و ۵۱۳ دفتر کار عنوان کرد.پذیرش بالغ بر پنج میلیون بیمار مراجعه کننده به بیمارستان‌های دولتی زیر مجموعه دانشگاه، اعزام ۲۳۲ پزشک متخصص، ۱۹۵ پزشک عمومی و ۳۲ پزشک فوق تخصص به مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه، انجام بیش از ۶۰۸ هزار عمل جراحی اورژانسی و ۱۵۰ هزار عمل جراحی غیر اورژانسی در بیمارستان ‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام بیش از ۲۰۰۰ جراحی پیوند اعضا، انجام بالغ بر دو هزار و ۱۲۷ جراحی پیوند اعضا، ۲۱۷ کاشت حلزون شنوایی و ۳۵۸ پیوند مغز استخوان در فارس، راه اندازی ۲۱ پایگاه اورژانس، تحویل هشت دستگاه موتورلانس و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس ۱۱۵ و جذب ۱۵۴ تکنسین فوریت های پزشکی ازجمله اقداماتی بود که به گفته مهرداد شریفی طی دوسال گذشته انجام شده است.

شریفی گفت: اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال حاضر  با ۱۷۰ پایگاه شهری و جاده‌ای، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۳ دستگاه موتورلانس و سه فروند بالگرد در خاک پهناور فارس در کنار مردم به صورت شبانه روزی ارایه خدمت می‌کند.

شریفی با اعلام تحویل بیش از ۴۲۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به مراکز زیر مجموعه دانشگاه از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون، ادامه داد: تحویل هفت دستگاه سی تی اسکن، سه دستگاه ماموگرافی دیجیتال، ۳۶ دستگاه سونوگرافی، ۱۱ دستگاه ویدئو اندوسکوپ، ۴۴ دستگاه الکتروکوتر و ۴۶ دستگاه دیالیز، بخشی از دستگاه های افزوده شده به چرخه ارایه خدمات درمانی فارس در این بازه زمانی است.

شریفی افزود: از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون، برای نخستین بار پنج مرکز درمان ناباروری در سطح دو در شهرستان‌های استان فارس پس از شهر شیراز، آغاز به کار کرد که می‌تواند گامی نو در عرصه خدمت به زوجین نابارور برای دسترسی آسان آنان به خدمات این حوزه باشد.

معاون درمان علوم پزشکی شیراز گفت: تجهیز و راه اندازی بیمارستان شهدای سلامت در شهر نی ریز با ۱۲۰ تخت بستری، بیمارستان حضرت امام علی (ع) شهر کازرون با ۱۰۰ تخت بستری و بیمارستان صدیقی شهر گله دار با ۳۲ تخت بستری، از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه درمان فارس است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true