×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
جایگاه وزنه برداری فارس سکوهای المپیک است

جایگاه وزنه برداری فارس سکوهای المپیک است، ایسنا/فارس مسئولان هیئت وزنه برداری فارس اعتقاددارند که این استان با توجه به دانش مربیان، ظرفیت و استعداد ورزشکاران و همت متولیان، باید برای رسیدن به جایگاه اصلی خود یعنی تصاحب سکوهای المپیک تلاش کند.

به گزارش فارس آگاه، یکی از اقدامات هیئت وزنه برداری فارس، در راستای رسیدن به جایگاه واقعی، افتتاح دفتر رسمی این هیئت بود که صبح روز سه شنبه دوم خردادماه انجام شد. اتفاقی که برای نخستین بار در تاریخ این رشته پرطرفدار در استان فارس رخ داد و میتواند گام بزرگی در راستای تحقق اهداف وزنه برداری استان باشد.

رئیس هیئت وزنه برداری استان فارس در گفت و گو با ایسنا گفت: این هیئت علی رغم تمام افتخاراتی که در ادوار گذشته برای کشور کسب کرده، متاسفانه تا به امروز دفتری مستقل تحت عنوان دفتر هیئت وزنه‌برداری نداشته است، اما امروز به لطف خدا و با زحمات آقای هاشم پور به عنوان نایب رئیس هیئت استان، این اتفاق افتاد و هیئت وزنه‌برداری رسما کارش را در دفتر اختصاصی خود دنبال خواهد کرد.

آرش حبیبی افزود: تمام تلاش ما در هیئت این است که زیرساخت‌های وزنه برداری استان را ارتقا دهیم. قطعا در این زمینه چالش‌های زیادی را پیش رو خواهیم داشت اما می خواهیم پله پله در بُعد قهرمانی از ورزشکاران حمایت کنیم.

او ادامه داد: اعتقاد ما بر اینست که در وزنه برداری فارس، هم این پتانسیل در ورزشکاران وجود دارد و هم دانش فنی در بین مربیان. بنابراین ما زمانی می توانیم سرمان را بالا بگیریم و با افتخار بگویم وزنه‌برداری فارس به جایگاه اصلی خود رسیده که ورزشکاران این رشته را روی سکوی المپیک ببینیم.

متولی وزنه برداری استان ادامه داد: در مدت هشت ماهی که در خدمت جامعه ورزش وزنه برداری بوده ام، دو مرحله اردوی تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان را در استان فارس میزبانی کرده ایم و در حال حاضر هم مرحله سوم این اردو به میزبانی شیراز در حال برگزاری است. همچنین در این مدت ۱۰ تیم را به مسابقات کشوری اعزام کردیم که هفت تیم با عناوین قهرمانی به استان بازگشتند و بیش از ۵۰ مدال رنگارنگ را در مسابقات کشوری کسب کرده ایم.

حبیبی ضمن اشاره به افتخارآفرینی های علی کشتکار و فاطمه کشاورز در مسابقات آسیایی، افزود: در آینده نزدیک هم مسابقات مهمی را در عرصه بین المللی پیش رو خواهیم داشت. مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان در دهلی، تیر ماه آغاز می‌شود و همچنین مسابقات جوانان جهان را در آبان ماه خواهیم داشت. همینطور بازی های آسیایی هانگژو که امیدواریم ورزشکاران لایقی که از استان ما در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی حضور دارند، بتوانند پرچم کشورمان را بارها به اهتزاز در بیاورند.

نایب رئیس هیئت وزنه برداری فارس استان هم که متولی اصلی فراهم کردن دفتر این هیئت بود، گفت: برنامه های ما، فقط به ورزش و قهرمانی محدود نمی شود. یعنی نگاه ما این نبوده که فقط قهرمان پرورش دهیم. هدف ما این است که ورزشکار قهرمان ما، معیشتش تامین و آینده‌اش تضمین شود. مشکلات شغل و مسکن آنها حل شود.

محمد هاشم پور افزود: در حال حاضر خیلی ورزشکار داریم که قهرمان هستند ولی شغل یا خانه ندارند. بنابراین برنامه های زیادی داریم که می خواهیم با اجرای آنها، هیئت وزنه برداری استان فارس را به عنوان یک الگو برای سایر دستگاه ها مطرح کنیم.

وی در این باره توضیح داد: از نظر من هر اداره و شرکت یک دولت است. اگر هر کدام از این مجموعه ها بتوانند تمام برنامه های فرهنگی، تربیتی، ورزشی و اقتصادی را درست مدیریت کنند، دیگر در کشورمان با چیزی به اسم بحران مواجه نخواهیم بود. ما هم می خواهیم طوری عمل کنیم که عملکرد هیئت وزنه برداری به عنوان نمونه و خط مشی برای دوستانمان در سایر حوزه ها، مورد توجه قرار بگیرد.

یکی از میهمانان ویژه مراسم افتتاحیه، فرماندار شهرستان نی ریز بود. جایی که سال گذشته اتفاق جالبی را برای وزنه برداری رقم زد و به عنوان یک شهرستان کوچک، دو بار میزبان اردوهای تیم ملی در رده های پایه بود.

مختار یوسفی در این ارتباط گفت: اعتقاد ما این است که هر کسی در ورزش هزینه کند، پولش را دور نریخته، بلکه سرمایه‌گذاری کرد است. افتخار بزرگ ما در شهرستان نی ریز این بود که میزبان اردوی تیم ملی نوجوانان وزنه برداری بودیم. من در صحبت با این عزیزان، قول دادم و گفتم هر کدامتان مدالی کسب کردید، در کارخانه فولاد غدیر استخدام خواهید شد. افتخار ما این است که بتوانیم در جهت کمک به جوانان، به خصوص جوانان ورزشکار گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه کلنگ خوابگاه برای وزنه برداران شهرستان نی ریز توسط رئیس فدراسیون وزنه برداری به زمین زده شده است، گفت : در زمینه ورزش وزنه برداری شهرستان، پتانسیل بسیار بالایی داریم. اولویت دوم ما در شهرستان نی ریز پس از آب، ورزش است. از نظر من هر کسی برای ورزش قدمی بردارد مجاهد فی سبیل الله است و قطعاً در پرونده اعمال ثبت خواهد شد. همانطور که این حرکتی که امروز در هیئت وزنه‌برداری استان انجام شده است در کارنامه این عزیزان ثبت خواهد شد.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان فارس نیز اظهار داشت: هیئت وزنه برداری جزو اولویت های ویژه و مهم ماست. در برنامه ای که برای سال ۱۴۰۲ برای این هیئت بسته شده، توجه به مناطق محروم و روستاها مدنظر قرار داده شده است و قرار شده که هیات وزنه برداری در سال جاری، دو روستا که ظرفیت مناسب برای رشد در این رشته را داشته باشند، تجهیز شوند و ما هم در این زمینه به هیئت کمک خواهیم کرد.

علیرضا امینا زاده افزود: با توجه به برنامه های که بسته شده، اعتبارات ویژه‌ای را به این رشته اختصاص خواهیم داد. از آقای هاشم پورهم که این فضا را در اختیار هیئت گذاشته و یک کار خداپسندانه انجام داده، نهایت تشکر را داریم. امیدواریم وزنه برداری فارس به نحو احسن استفاده کند و روز به روز شروع به رشد و توسعه این رشته ورزشی باشیم.

به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاحیه و رونمایی دفتر هیئت وزنه برداری فارس تعداد زیادی از ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان این رشته حضور داشتند. همچنین دفتر انجمن کراس فیت استان فارس نیز به صورت همزمان افتتاح شد. مسئولیت این انجمن ورزشی نیز برعهده محمد هاشم پور است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true