×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
دستور رئیس جمهور درباره سند امنیت غذایی کشور به دستگاههای متولی

دستور رئیس جمهور درباره سند امنیت غذایی کشور به دستگاههای متولی، دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: رئیس جمهور به دلیل اهمیت موضوع خواستار آخرین ملاحظات دستگاهها در خصوص سند امنیت غذایی کشور شدند.

به گزارش فارس آگاه، رجبعلی برزویی، دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در حاشیه صد و هفتاد و یکمین جلسه شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: موضوع جلسه بررسی “سند دانش بنیان و فرهنگی امنیت غذایی” کشور بود.

وی با اشاره به اینکه این سند از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۸ این توصیه و پیشنهاد را مطرح کردند که شورایعالی انقلاب فرهنگی به کمک دولت بررسی چنین سندی را در دستورکار قرار دهد. در سال ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی با کمک سایر دستگاهها به خصوص وزارت جهادکشاورزی، سند امنیت غذایی را تدوین کرد.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ نسخه اولیه آن تدوین و در سال گذشته نیز از جانب دولت به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد. سند امنیت غذایی نهایتا طی دو جلسه در ستاد نقشه جامع علمی کشور به تصویب نهایی رسید.

وی با بیان اینکه این سند از اسناد پیشرو و دانش بنیان در حوزه غذایی است، گفت: تمام ابعاد اقتصادی، سلامت و تولید محصولات در سند مذکور پیش بینی شده و قطعا می‌تواند کشور را در حوزه امنیت غذایی در مسیر بهتری قرار دهد.

برزویی یادآور شد: پس از اینکه این سند به صحن علنی شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت، پیشنهاد شد؛ شورای عالی امنیت غذایی وزارت بهداشت به عنوان متولی موضوع نیز سند را بررسی کند که در جلسه قبلی شورای عالی امنیت غذایی وزارت بهداشت ابعاد سند غذایی مطرح شد. رئیس جمهور همچنین پیشنهاد کردند با توجه به اینکه این سند ابعاد فراملی و فرا دستگاهی دارد باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: سند امنیت غذایی کشور در جلسه اخیر با نظرات و اصلاحاتی که دوستان در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور داشتند از منظر دانش بنیان و فرهنگی به طور کامل تصویب شد و قرار شد اگر سایر دستگاه ها و به خصوص وزارت بهداشت، نظراتی در بحث شاخص ها و سلامت دارند به سند اضافه شود.

بررسی نهایی سند امنیت غذایی در کمیته ای متشکل از دستگاهها

وی خاطرنشان کرد: در هفته آینده کمیته‌ای متشکل از دستگاه های دیگر این بخش را نیز کنترل می کنند تا نهایتا در هفته های آینده سند امنیت غذایی به صحن علنی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

به نقل از تسنیم،برزویی افزود: این سند از منظر فرهنگی و اقتصاد دانش بنیان کاملاً تصویب و کلیات آن نهایی شده است که پس از بررسی بخش جزئی که هفته آینده انجام می شود در صحن علنی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود. ساختار اصلی سند مشخص و کلیات آن مصوب شده اما آقای رئیس جمهور به دلیل اهمیت موضوع خواستار آخرین ملاحظات در خصوص سند شدند تا دستگاهها یکبار دیگر آن را بررسی کنند ممکن هم هست است چیزی به آن اضافه نشود.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true