×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
رشد ۵۰۰ درصدی بودجه شهر و تحقق بخش درآمدی در سایه همدلی و وفاق مدیریت شهری

رشد ۵۰۰ درصدی بودجه شهر و تحقق بخش درآمدی در سایه همدلی و وفاق مدیریت شهری، به گزارش جلال الدین عرفانی خبرنگار فارس اگاه، عملکرد تیم اقتصادی شهرداری شیراز، در دو سال گذشته، در تحقق بودجه، اقتصاد، سرمایه گذاری، عمران و خدمات شهری، مطلوب است.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز، در نطق پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر، گفت: با اشاره به نکاتی در ارتباط با رویکرد کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری، در تحقق شعار و ضرورت پرهیز از حاشیه در پارلمان محلی و ایجاد فضای همدلی، برای خدمت رسانی به مردم و عملگرایی، گفت: رهبر معظم انقلاب، ۱۸ سال است که بر حوزه اقتصاد، تاکید دارند و در پیام نوروزی، برای شانزدهمین سال متوالی، شعار سال را با محوریت مسئله اقتصاد، مطرح کردند. اما آنچه شعار امسال را در مقایسه با سال‌های پیشین، متمایز می کند، بخش دوم شعار سال، یعنی تاکید بر مشارکت و حضور مردم، در افزایش تولید و پیشرفت اقتصاد کشور است.

علیرضا اسکندری، تصریح کرد: استفاده از زیرساخت‌های موجود، ابتکارات مردمی، قدرت مدیریت فعالان اقتصادی، نیروی جوان تحصیل‌کرده، از جمله مواردی بودند که رهبر انقلاب در دیدار نوروزی خود، با مردم مطرح کردند و آن‌ها را از عوامل شکوفایی اقتصادی دانستند، اما آنچه در این میان مهم است، موانعی است که بر سر راه حضور و مشارکت مردم، در تولید و اقتصاد وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: شورای اسلامی شهر شیراز  نیز به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری و‌ ریل گذار توسعه شهر، نقش اساسی را در این زمینه، بر عهده دارد تا بتوانیم در سال جاری، در راستای تحقق شعار سال، گام برداریم .

وی، با اشاره به رشد بیش از ۵۰۰ درصدی بودجه شهرداری شیراز، طی سه سال گذشته و اینکه به رغم معضلات اقتصادی و رکود، شاهد رشد بودجه، برای پاسخگویی به نیازهای توسعه ای شهر و تحقق بخش درآمدی هستیم، آن را نشان از عملکرد مدیریت شهری، یعنی همان مجموعه شورا و شهرداری، در سایه همدلی و وفاق دانست و اظهار داشت: نکته مهم و حایز اهمیت، این است که در کنار تحقق بودجه، سالانه از طریق  روش های مرسوم شهرداری ها،  تحقق تکلیف سرمایه گذاری، برای اولین بار با مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۱ در کلان شهر شیراز و تعریف پنج پروژه مهم، هدف سرمایه گذاری پارک آبی، آکواریوم، باغ پرندگان، تله کابین و شهربازی، از محل این تکلیف سرمایه گذاری، برای اولین بار در شهرداری شیراز، رقم خورده است.

وی، اظهار داشت: اهمیت اثرگذاری این پروژه ها، در کنار تامین زیرساخت های تفریحی و گردشگری شهر، پاسخگویی نیازهای قشر نوجوان و جوان و افزایش نشاط اجتماعی است که در همین راستا، در سومین بازدید شبانه مدیریت شهری و فعال نگه داشتن شیفت شب پروژه ها، از دو پروژه سرمایه گذاری پارک آبی و آکواریوم، با حضور یاوران شورا، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی، بازدید به عمل آمد. از سوی دیگر، تحقق سهم   اوراق مشارکت و ایجاد صندوق املاک و مستغلات و پیش بینی خرید زمین در بودجه، برخی از سرمایه گذاری کمیسیون  اقتصاد، برای داشتن شهری، پویا و زنده است.

اسکندری، گفت: عملکرد تیم اقتصادی شهرداری شیراز، در دو سال گذشته در تحقق بودجه، اقتصاد، سرمایه گذاری، عمران و خدمات شهر، به گواه پروژه های در حال اجرا و اظهار نظر مسئولان، مطلوب است، هرچند که با ظرفیت های موجود در شهرداری، این مهم باید بهبود یابد.

وی، اظهار داشت: به عنوان عضوی از شورای اسلامی شهر شیراز، آن چیزی که انتظار دارم، فارغ از جنجال های بیهوده، با توجه به نقش سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد شهرداری، کوتاهی و اشکالات را گوشزد کرده تا از ظرفیت عملگرا بودن مدیریت شهری و ظرفیت بی بدیل خانواده بزرگ ۱۳هزار نفری شهرداری، شاهد برطرف نمودن کاستی ها و منشأ خیر، برای مردم شهر باشیم.

اسکندری، گفت: براستی که  نقش شوراییان، همواره ناظر بر عملکرد شهرداری است و باید  تلاش کنیم در این مسیر، به دور از حاشیه و حتی حاشیه سازی، نماینده مردم شهر شیراز، در پارلمان محلی بوده و پیگیر مطالبات مردمی باشیم و این مهم از طریق نظارت، بازرسی و بررسی اجرای مصوبات، دنبال می گردد تا شیراز، به طراز واقعی خود، در قامت کلان شهری در خور شأن مردم دوست داشتی شیراز، میهمان ها، زائران و گردشگران برسد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true