×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
سفیر چین میهمان شیراز می‌شود

سفیر چین میهمان شیراز می‌شود، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از حضور سفیر چین و دیگر مسنولان این کشور در شیراز خبر داد.

به گزارش فارس آگاه، ابراهیم عزیزی با بیان اینکه این دعوت توسط مسوولین ارشد استان فارس صورت پذیرفته است، اظهار کرد: شیراز دارای فرصت ‌های بسیار خوبی جهت سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه در استان پهناور فارس بهترین ظرفیت ها را برای پیشرفت و توسعه داریم، گفت: در اولویت اول هدف سرمایه گذاری در بخش‌های خصوصی و دعوت از علاقمندان به پیشرفت و رشد ایران عزیز و استان فارس است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم ظرفیت های بخش غیر دولتی را آورده و در راستای توسعه، عمران و پیشرفت فارس قرار دهیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: ایجاد مشوق هایی برای بخش خصوصی حتما می تواند در توسعه زیرساخت‌ها و موضوعات زیربنایی برای استان بسیار نقش آفرین باشد.

وی استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی را مهم دانست و گفت: کشور چین ظرفیت های بالایی داشته و آمادگی همکاری خود را نیز قبلا اعلام کرده است.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در موضوع ظرفیت‌های داخلی ایران در بحث سرمایه گذاری خارجی، طبق قرارداد راهبردی ۲۵ ساله بین جمهوری اسلامی ایران و چین و همچنین پیمان همکاری شانگهای که جمهوری اسلامی ایران ۴۹ سند را در قالب این پیمان همکاری مشترک در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان مردم به تصویب رسانده ایم، این نیز می تواند کمک بزرگی برای پیشرفت و توسعه استان پهناوری مثل فارس باشد.

عزیزی افزود: با توجه به اینکه مسئولین استان فارس به ویژه نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز تاکید بر تقویت بهره گیری از ظرفیت بخش های غیر دولتی و سرمایه گذاری های خارجی را در استان داشتند، مسئولان استان هم رغبت نشان داده، استقبال و همراهی و همکاری لازم را در این خصوص دارند.

وی اضافه کرد: ما از گذشته نیز به این موضوع اعتقاد داشتیم که حتما باید ظرفیت ها را به استان فارس بیاوریم، لذا به این خاطر در آینده سفیر چین با همکاری وزارت امور خارجه میهمان شیراز خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بسترهای خوب و مناسب سرمایه گذاری را آماده کنیم، گفت: البته به صرف حضور سفیر چین تمام خواسته های ما محقق نمی شود؛ حتما باید هیئت هایی در ادامه از چین به استان فارس سفر کنند.

عزیزی عنوان کرد: بسترهای پیش‌بینی شده در حوزه سرمایه گذاری آب، راه، ریل، آزادراه، بزرگ راه، نفت، انرژی، گردشگری، بهداشت و درمان، بیمارستان‌های ژنرال، گاز، پتروشیمی و دیگر بخش‌ها است.

وی افزود: تا بتوانیم با عرضه این بسته‌های قابل سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی و ایجاد مشوق، این امکان را فراهم کنیم که انشاءالله بتوانیم امور روی زمین مانده فارس را در حوزه های بیان شده به جایگاه شایسته خودش برسانیم.

عزیزی در خصوص مکان و زمان حضور سفیر چین در شیراز به خبرنگار فارس گفت:جلسه اول دیدار در دفتر حضرت آیت الله دژکام و با حضور استاندار فارس و دیگر مسوولین ارشد فارس برگزار می‌شود.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه ها درحال برگزاری جلسات کارشناسی در این خصوص هستند؛ یک ستاد نیز پیش بینی شده که درحال آماده سازی دستگاه ها هستند.

وی عنوان کرد: ما هم درحال پیگیری هستیم که در آینده ای بسیار نزدیک بتوانیم با همکاری وزارت امور خارجه برای سفر مسئولین چینی به استان فارس اقدام کنیم.

به گزارش فارس، عزیزی افزود: زمان قطعی حضور دقیقا مشخص نیست ولی احتمال قوی نیمه اول خرداد ماه سال جاری میزبان سفیر و دیگر مسوولین کشور چین خواهیم بود.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true