×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
شهادت ۱۳ تن از جمله ۳ فرمانده جهاد اسلامی در غزه/ آماده‌باش صهیونیست‌ها و گشودن پناهگاه‌ها

شهادت ۱۳ تن از جمله ۳ فرمانده جهاد اسلامی در غزه/ آماده‌باش صهیونیست‌ها و گشودن پناهگاه‌ها، بامداد امروز سه شنبه، در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۳ فلسطینی از جمله سه تن از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) به شهادت رسیدند.

به گزارش فارس آگاه، به نقل از «الجزیره»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که پهپادها و جنگنده‌های اسرائیلی به اهداف جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: از زمان آغاز عملیات نظامی، همزمان ۴۰ جنگنده نیروی هوایی اسرائیل در حملات به نوار غزه شرکت داشتند.

سخنگوی ارتش اشغالگر ادعا کرد که به ۱۰ سایت تولید سلاح و مجتمع‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه حمله کرده است.

وی با ادعای اینکه ارتش این رژیم بامداد امروز به تمام اهداف برنامه ریزی شده خود در عملیات نوار غزه دست یافته است، مدعی شد که نیروهایشان به سایت‌های تولید سلاح برای جهاد اسلامی از جمله کارگاه‌های تولید موشک در خان یونس حمله کردند.

سخنگو با بیان اینکه برنامه ریزی برای عملیات نظامی نوار غزه از سه شنبه گذشته آغاز شد، افزود: هیچ بازه زمانی برای عملیات نظامی فعلی تعیین نشده است؛ اما برای همه سناریوها آماده هستیم و بر اساس تحولات عمل خواهیم کرد.

وی افزود که در این حملات، سه تن از فرماندهان نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه به شهادت رسیدند. حملات این رژیم آپارتمان‌ها و خانه‌های رهبران نظامی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه را هدف قرار داد.

ارتش اشغالگر با اشاره به اینکه شخصیت‌هایی که در غزه هدف قرار داده است از ماه رمضان تحت نظر بوده‌اند، گفت: آنها دستورات مستقیم پرتاب موشک از غزه از جمله آنچه سه شنبه گذشته پرتاب شد را صادر کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در عملیات مشترک با سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) فرمانده منطقه شمال نوار غزه در جنبش جهاد اسلامی را ترور کرده است.

ژنرال غسان علیان هماهنگ کننده اقدامات دولت اشغالگر در اراضی اشغالی فلسطین از بسته شدن گذرگاه‌های اریز و کرم شالوم به مقصد و از اراضی اشغالی فوری و تا اطلاع ثانوی خبر داد.

«سرایا القدس» نیز شهادت سه فرمانده خود که به همراه همسران و تعدادی از فرزندانشان در حملات اسرائیل به نوار غزه شهید شدند را تسلیت گفت.

جنگنده‌های اشغالگر به خانه‌ای در نزدیکی برج داوود در شهر غزه و خانه دیگری در محله الطفه در شرق یورش بردند و دو پایگاه مقاومت را در شهر خان یونس در نوار جنوبی هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین خانه‌ای را در محله الجنینه در شهر رفح در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند که منجر به تخریب کامل آن شد.

این سه فرمانده «جهاد الغنام» دبیر شورای نظامی سرایا القدس، «خلیل البهتینی» فرمانده منطقه شمال نوار غزه و «طارق محمد عزالدین» یکی از فرماندهان عملیات نظامی در کرانه باختری بودند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز از شهادت ۱۳ تن از جمله چهار کودک و چهار زن و زخمی شدن ۲۰ شهروند شامل سه کودک و هفت زن خبر داد که در میان مجروحان برخی حالشان وخیم است.

وزیر جنگ اسرائیل جلساتی را در تل‌آویو با حضور رؤسای ستاد ارتش و اطلاعات نظامی برگزار کرد و ارتش اسرائیل نیز این عملیات را «پیکان محافظ» در برابر ترورها در غزه نامید.

جبهه داخلی اسرائیل از ساکنان شهرک‌های اطراف نوار غزه خواسته تا فورا وارد پناهگاه‌ها شوند.

یوآو گالانت، وزیر ارتش اشغالگر، از تحمیل “وضعیت ویژه” در جبهه داخلی خبر داد و با توجه به ارزیابی وضعیت، تصمیم گرفته شد تغییراتی در حرکت جاده‌های اطراف نوار غزه ایجاد شود. راه‌های باز به سمت غزه بسته شوند.

رادیو ارتش اشغالگر گزارش داد که ارتش راه‌های مجاور حصار مرزی با غزه و ساحل زیکیم را بسته و حرکت قطارها را بین عسقلان و سدروت را از ترس شلیک ضد موشک و تک تیرانداز متوقف کرده است.

وب‌سایت وضعیت اضطراری اسرائیل دستورالعمل‌های ویژه‌ای را برای جبهه داخلی در مناطق ۴۰ کیلومتری نوار غزه منتشر کرد که از سه‌شنبه ساعت ۰۲:۳۰ تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۰۰ اعمال می‌شود.

کانال ۱۳ اسرائیل اعلام کرد که نیروی هوایی ده‌ها جنگنده از نیروهای ذخیره را برای بسیج یگان‌های فرماندهی و اسکادران جنگنده‌ها فراخوانده است.

همچنین رادیو اسرائیل اعلام کرد که نیروهای ارتش برای مقابله با درگیری‌های احتمالی چند روزه و شلیک موشک از نوار غزه در حالت آماده باش هستند.

شهردار عسقلان نیز دستور بازگشایی پناهگاه‌ها در سراسر شهر را به دلیل اوضاع امنیتی در غزه صادر کرد.

مقامات رژیم صهیونیستی امروز همچنین اعلام کردند که در حال تخلیه هزاران نفر از ساکنان شهرک سدروت از ترس شلیک راکت از نوار غزه در واکنش به ترور رهبران جنبش جهاد اسلامی هستند.

روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» نوشت: در شهر سدروت، بیش از ۴۵۰۰ نفر از ساکنان این شهر برای تخلیه آماده می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود از ترس تشدید تنش‌ها پس از حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه، فردا به صورت سازماندهی شده شهر را ترک کنند.

وب‌سایت «بحداری حریدیم» نزدیک به یهودیان افراطی ارتدوکس گفت: در ساعات آتی لیست‌ها تهیه و با هتل‌ها برای زمان حرکت و آماده سازی اتوبوس‌ها هماهنگی می‌شود.

در همین حال، بیمارستان سوروکا اسرائیل در بئرسبع (جنوب) تدابیر امنیتی را لحاظ و بیماران را از ترس شلیک موشک به مناطق مستحکم منتقل کرد.

در زمانی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، رایزنی‌های خود را با سران دستگاه‌های امنیتی و نظامی به پایان رساند، امروز در پی تهاجم نظامی به نوار غزه که تحت عنوان «پیکان محافظ» انجام گرفت برخی از شهرداری‌ها در منطقه تل‌آویو و مرکز اراضی اشغالی تصمیم به بازگشایی پناهگاه‌ها در راستای پیش‌بینی هرگونه شرایط اضطراری گرفتند.

شبکه ۱۴ اسرائیل گزارش داد که پس از ارزیابی امنیتی نتانیاهو، “اسرائیل قبل از انجام هر گونه اقدام تهاجمی، بیشتر منتظر پاسخ غزه خواهد بود.”

علاوه بر این، فرماندهی جبهه داخلی اسرائیل در بیانیه‌ای کوتاه گفت: «گشودن پناهگاه‌ها تصمیم شهرداری‌ها است و ما دستور خاصی جز در ۴۰ کیلومتری نوار غزه دستور ندادیم». دستورات فرماندهی جبهه داخلی به مناطقی که در ۴۰ کیلومتری نوار غزه قرار دارند شامل تعطیلی مدارس و ماندن در نزدیکی مناطق حفاظت شده بود، این دستورالعمل‌ها از این لحظه تا ساعت ۱۸:۰۰ روز چهارشنبه دهم ماه مه به قوت خود باقی خواهند ماند.

واکنش‌های فلسطینی

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به این حملات گفت: «مقاومت تا پایان اشغالگری صهیونیست‌ها متوقف نخواهد شد و رنج فلسطین، پلی برای دستیابی اشغالگران به افکار عمومی اسرائیل نخواهد بود».

وی با بیان اینکه تمام سناریوها و گزینه‌ها برای پاسخگویی به این جنایات مقابل مقاومت است، تأکید کرد که انتقام فرماندهان شهید گرفته خواهد شد.

جنبش آزادی بخش میهنی فلسطین (فتح) نیز اعلام کرد که اسرائیل در حال از دست دادن عقل خود و انجام کشتار است؛ زیرا از قبل می‌داند که با جامعه بین المللی ای روبرو است که ساکت است و از جنایاتش حمایت می‌کند.

در همین زمینه، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با تأکید بر اینکه مقاومت به دفاع از مردم فلسطین و مقدساتش ادامه خواهد داد، اسرائیل را مسؤول پیامدهای تجاوزاتش به نوار غزه دانست.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز اعلام کرد که دولت اسرائیل مسؤولیت کامل عواقب این جنایت را بر عهده دارد که بی پاسخ نخواهد ماند.

به نقل از ایسنا وی افزود: ملت فلسطین مصمم است تا مقاومت خود را بیشتر کند و اسرائیل، بهای ترور و تجاوز مستمر خود را بپردازد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true