×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
شیراز شهر موفق در گردشگری ادبی کشور/ ترسیم «نقشه راه گردشگری ادبی»

شیراز شهر موفق در گردشگری ادبی کشور/ ترسیم نقشه «راه گردشگری ادبی»،مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی با بیان اینکه شیراز شهر موفق در گردشگری ادبی کشور است،گفت:ضروری است نقشه راه گردشگری ادبی کشور ترسیم شود و آثار استان فارس هم به‌عنوان محور اصلی این موضوع و شهر شیراز به‌عنوان  هسته این موضوع انتخاب شود.

به گزارش فارس آگاه، سید مصطفی فاطمی روز سه شنبه در نشست رویداد ملی گردشگری ادبی پارس در شیراز گفت: در بحث گردشگری ما به دنبال این هستیم که از داشته‌های فرهنگی تاریخی و تمدنی‌مان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی افزود:بحث مفاخر فرهنگی، ادبی کلاً ادبیات ایرانی ادبیات فارسی است در بسیاری از اشاراتی که مطرح‌شده یکی از چهار رکن اصلی ادبیات جهان ادبیات فارسی است که این مقوله در کشور ما کمتر استفاده‌ شده است.

او بیان کرد: با کیفت‌ترین گردشگری جهان ادبیات و فرهنگ است که ما می‌توانیم کیفیت گردشگری را باکیفیت گردشگری ادبی ارتقاء دهیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی ادامه داد: در بین شهرهای ایران شیراز پیش از سایر شهرها هم داشته‌های مفاخر ادبی و هم مکتوبات ادبی دارد و در این حوزه بسیار جلوتر از سایر شهرستان‌ها است و می‌تواند یک پایلوت موفق در سایر شهرستان‌ها از الگوی شیراز استفاده کنند به همین دلیل که میز گردشگری ادبی برای نخستین بار در شیراز قرار داده‌ایم.

او ادامه داد: البته میز گردشگری میز ملی است و فعالیتش در حوزه کل شهرها و کشورهای پارسی‌زبان است و سعی می‌کند که با شناسایی مفاخر و المان‌های یک مکان‌های فیزیکی ایجاد کند تا گردشگران بتواند از داشته‌های ادبی در قالب بناها، مقبره هاو محورهای گردشگری ادبی استفاده کنند.

فاطمی افزود: در نشستی ملی گردشگری ادبی که در شیراز انجام گرفت اساتیدی وجود داشته‌اند. ضروری است نقشه راه گردشگری ادبی کشور ترسیم شود و آثار استان فارس هم به‌عنوان محور اصلی این موضوع و شهر شیراز به‌عنوان هسته این موضوع انتخاب شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true