×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
فجرسپاسی تا صعود به لیگ برتر ۲۷۰ دقیقه زمان دارد

فجرسپاسی تا صعود به لیگ برتر ۲۷۰ دقیقه زمان دارد، تیم فجر شهید سپاسی شیراز در لیگ دسته یک فوتبال جام آزادگان برای صعود به لیگ برتر تنها ۲۷۰ دقیقه در سه بازی باقی مانده زمان دارد تا موجب خوشحالی هوادارانش شود.

به گزارش فارس آگاه، وضعیت فجری‌ها در جدول لیگ دسته یک نسبت به تیم دوم جدول که استقلال خوزستان است به گونه ای است که در صورت برنده شدن در سه دیدار باقی مانده جواز صعود به لیگ برتر را کسب خواهد کرد.

استقلال خوزستان هم اینک با ۵۱ امتیاز در رده دوم جدول است و تنها ۲بازی دیگر با خوشه طلایی ساوه و آرمان گهر سیرجان پیش رو دارد و در صورتی که هر ۲ بازی را با برد پشت سر بگذارد، ۵۷ امتیازی می شود و در یک قدمی صعود قرار می گیرد.

شانس زیاد فجری‌ها، صعود دست خودشان است

اما شانس شاگردان مهدی رجب زاده سر مربی تیم فجر با توجه به سه دیدار باقی مانده نسبت به استقلال اهواز برای صعود بیشتر است و همه چیز برای صعود در دست بازیکنان تیم فجر است تا در پایان لیگ شادی هواداران فوتبال در فارس رقم بزنند.

زردپوشان فجرسپاسی سه بازی دیگر با تیم های شهرداری در آستارا، پارس جم جنوبی در شیراز و مس شهر بابک در کرمان دارد و گذر از این تیم ها برای صعود به لیگ بسیار حیاتی است چرا که در صورتی که می خواهند لیگ برتری شوند باید هرسه بازی را ببرند و کاری هم به بازی های باقی مانده تیم های استقلال اهواز و حتی سایپا تهران که شانس کمی دارد، نداشته باشد.

خوان اول برای صعود، فریب جایگاه حریف نخورند

فجری ها چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت در نخستین خوان برای صعود به لیگ برتر میهمان تیم شهرداری آستاراست که با ۲۹ امتیاز در رده چهاردهم جدول است و در حاشیه امنیت نسبی برای بقا در لیگ دسته یک قرار دارد هر چند سعی دارند به رده های بالاتری در جدول دست یابند و تا روز آخر خیالشان راحت باشد.

شهرداری آستارا درجدول رده بندی پس از انجام ۲۹ بازی کارنامه خوبی ندارد، این تیم با پنج برد ، ۱۴ باخت و ۱۰ تساوی، از خط حمله و دفاع خوبی بر خوردار نیست اما فجریها نباید فریب جایگاه و آمار این تیم را بخورند چرا که تحت هر شرایطی باید ببرند و این تیم را نباید دست کم بگیرند.

فجرسپاسی تا صعود به لیگ برتر ۲۷۰ دقیقه زمان دارد
تماشاچیان دیدار فجر

خوان دوم گذر از پارس جم جنوبی

زردپوشان شیرازی برای صعود به لیگ برتر در خوان دوم ۲۷ اردیبهشت ماه در ورزشگاه حافظیه میزبان تیم پارس جم جنوبی هستند، بازی که برای تیم میهمان در جدول تاثیری ندارد اما همین مسئله نه سقوط و نه صعود موجب می شود که آنها راحت تر بازی کنند و کار فجر را سخت کنند.

تیم پارس جم جنوبی با امید روانخواه به عنوان مربی که اواخر فصل به این تیم پیوست نتایج نسبتا خوبی گرفته و در جام حذفی هم مقابل استقلال تهران خوب بازی کرد هر چند در پایان شکست خورد و از جام حذفی کنار رفت، با این حال حریف آسانی برای تیم فجردر شیراز نیست.

خوان سوم ، جشن صعود فجریها در خانه مس شهر بابک ؟

اما فجریها در خوان سوم ، دوم خرداد ماه در شهر بابک کرمان میهمان تیم مس این شهر است و در صورتی که شاگردان رجب زاده از ۲ بازی گذشته خود ۶ امتیاز کسب کرده باشند این دیدار سرنوشت صعود تیم فجر را تعیین می کند و آنها می توانند به سومین بْرد خود برای جشن صعود دست یابند.

مس شهر بابک از تیم های خوب این دوره از لیگ دسته اول است،‌ آنها که نخستین سال حضور در لیگ آزادگان را تجربه می کنند،‌ ‌تیمی خوب با سرمربیگری وحید رضایی که چندین سال سابقه بازی در تیم فجر داشته، ساخته است و بازیهای جذابی هم به نمایش گذاشته است و حتی دریک مقطع از لیگ مدعی صعود بودند اما از قافله عقب ماندند.

مس چگونه تیمی است ؟

این تیم پس از انجام ۲۹ بازی، هشت برد،‌ ۱۵ مساوی و ۶ باخت دارد و ۳۹ امتیاز اندوخته و با خیالی راحت در میانه جدول به سر می برد،‌ این تیم ۱۹ گل به ثمر رسانده و ۱۷ گل دریافت کرده و به نظر می رسد در فاز دفاع با مشکل مواجه است و فجریها می توانند از ضعف این تیم نهایت استفاده ببرند و این تیم را در خانه اش شکست دهند.

فجرسپاسی تا صعود به لیگ برتر ۲۷۰ دقیقه زمان دارد
دیدار زرد پوشان

 

آیا شهر بابک برای فجر مانند کرج می شود ؟

۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ فجریها در کرج میهمان تیم گل ریحان این شهر بود ند، بازی که برای فجریها حکم صعود به لیگ برتر داشت و این اتفاق رقم خود و شاگردان علی کلانتری مربی وقت این تیم موفق شدند با سه گل میزبان خود را شکست دهند و پس از هشت سال به لیگ برتر صعود کنند هر چند نمایش ناامید کننده ای در لیگ برتر داشتند و خیلی زود با سطح اول فوتبال وداع کردند.

اما دوم خرداد ماه ۱۴۰۲ ،فجر یها می خواهند با شکست تیم مس شهر بابک خاطره صعود ۲ سال پیش خود را در خانه حریف، مانند کرج جشن بگیرند و با صعود به لیگ برتر حال هواداران این تیم را دلخوش کنندٰ، آیا شهر بابک مانند کرج می شود؟ باید منتظر ماند و دید در آخرین هفته از بین تیم های استقلال اهواز و فجر سپاسی کدام تیم لیگ برتری خواهند شد.

آرامش رمز موفقیت فجر یها در لیگ فوتبال

فجریها پس از اینکه از لیگ برتر سقوط کردند، دست به یک خانه تکانی اساسی زدند چرا که این تیم در لیگ برتر با حاشیه های زیادی همراه بود، همان چیزی که در قاموس این تیم از بدو تاسیس نمی گنجید و در نهایت هم سقوط کردند.

تحول در باشگاه فجر آرامش را به این تیم باز گرداند و آنها در این فصل بازیهای خوبی را به نمایش گذاشتند هر چند در برخی بازیها هم خوب ظاهر نشدند و این طبیعی است در یک دوره طولانی در لیگ فوتبال تیم ها با اْفت مواجه شوند اما همچنان صلابت خود را حفظ می کنند.

پایان پول نداریم بدون کاسه چکنم

فجریها در این فصل بدون حاشیه و بدون اینکه جایی عنوان کنند پول نداریم، کارشان را به پیش بردند وهم اینک هم مدعی صعود به لیگ برتر هستند هرچند این تیم برای لیگ برتر بسته نشده بود واگر این اتفاق بیفتد، رجب زاده و شاگردانش کار بسیار بزرگی کرده اند.

دیدار تیم های فوتبال فجر سپاسی و شهرداری آستارا چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت در ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه در آستارا برگزار می شود.

در جدول رده بندی لیگ آزادگان تیم شمس آذر قزوین با ۶۱ امتیاز صعودش به لیگ برتر از مدت ها قبل مسجل کرده بود و منتظر جشن قهرمانی استٰ‌،‌ استقلال خوزستان با ۵۱ امتیاز در رده جدول جای دارد و فجرسپاسی هم با ۴۹ امتیاز سوم است و از بین این ۲ تیم یکی دیگر جواز صعود به لیگ برتر را به دست خواهند آورد.

راه سخت سایپا ، فوتبال غیر قابل پیش بینی

تیم سایپا تهران هم ۴۶ امتیازی است آنها هم سه بازی دارند در صورتی که تیم های فجر و استقلال بازیهای باقی مانده خود را واگذار کنند و سایپا هر سه بازی خود را ببرد آنگاه این تیم صعود خواهد کرد که کاری بسیار سخت است هر چند در فوتبال اتفاق های غیرمترقبه ای رخ می دهد و قابل پیش بینی نیست، برای همین هم این رشته رشته پر طرفدار، ٰ‌جذاب است.

به گزارش ایرنا در لیگ برتر در رقابت فوتبال دسته یک جام آزادگان ۱۷ تیم شرکت دارند و در پایان نیز تیم های اول و دوم جواز صعود به لیگ برتر دوره بیست سوم در سال ۱۴۰۲ دریافت خواهند کرد و ۲تیم آخر هم به دسته دوم می روند.

فجرسپاسی تا صعود به لیگ برتر ۲۷۰ دقیقه زمان دارد
تیم فجر سپاسی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true