×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
نظر مدیرعامل شرکت عمران صدرا درباره معاملات در طرح نهضت ملی مسکن

نظر مدیرعامل شرکت عمران صدرا درباره معاملات در طرح نهضت ملی مسکن، مدیرعامل شرکت عمران صدرا تاکید کرد: هرگونه واگذاری و نقل و انتقال واحدهای مربوط به طرح نهضت ملی مسکن، تحت هریک از عناوین حقوقی؛ غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات افراد مرتبط تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس آگاه، مهدی پوربهی شنبه ۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران بیان کرد: پروژه‌های طرح‌های اقدام و نهضت ملی مسکن، در مراحل اولیه ساخت و ساز قرار دارند و متقاضیان آن نیز فاقد جانمایی واحد بوده و صرفاً ثبت نام انجام داده‌اند و تنها در صورت تکمیل آورده متقاضی در طول مراحل ساخت و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه، قرارداد واگذاری واحد مسکونی در مراحل پایانی ساخت و ساز با متقاضیان منعقد می‌شود.

او ادامه داد: همچنین در صورت واریز نشدن سهم آورده در هریک از مراحل، درخواست متقاضی رد و واریزهای قبلی نیز مسترد خواهد شد؛ بنابراین نقل و انتقالِ ثبت نام در برنامه اقدام و نهضت ملی مسکن، غیرقانونی است.

پوربهی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن فاقد امتیاز قابل واگذاری و غیرقابل انتقال به غیر است، تاکید کرد: متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید صدرا توجه داشته باشند باتوجه به تبعات و مشکلات متعدد قضایی و اجتماعی که بعضا ممکن است برای فروشنده یا خریداران مسکن ملی به وجود آید واگذاری و انتقال مسکن ملی به غیر، تحت هریک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

او با بیان اینکه تاکنون هیچگونه دستورالعملی از هیئت وزیران و همچنین وزارت راه و شهرسازی درخصوص نقل و انتقال واحدهای مسکن ملی ابلاغ نشده است، گفت: با توجه به تعهدات مالی و حقوقی متقاضیان به دولت، هرگونه نقل و انتقال ثبت نام واحدهای مسکن حمایتی یا حق و حقوق ناشی از آن قبل از تسویه حساب کامل، تکمیل بنا و صدور گواهی پایانکار ممنوع بوده و درصورت اقدام متقاضی به واگذاری به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، ثبت نام متقاضی اولیه لغو و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه مراتب طی نامه شماره ۲۶/۰۲/۷۸ مورخ ۱۴ فروردین ماه امسال به مشاورین املاک شیراز و صدرا ابلاغ شده است، تاکید کرد: مشاورین املاک باید از ثبت هرگونه معامله و نقل و انتقال این واحدها به صورت جدی خودداری کنند.

به نقل از ایسنا، پوربهی خاطرنشان کرد: متقاضیان مسکن ملی در شهر صدرا ۱۹۱ هزار و ۴۲۹ نفر بودند که از این تعداد ۶۳ هزار و ۳۴۷ نفر تایید نهایی شده‌اند و تاکنون برای ساخت حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی با سازندگان قرارداد بسته شده است.

انتهای پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true