×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۰ اسفند - ۱۴۰۲  
true
true
پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز

پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز، شیراز-فارس آگاهاستاندار و مدیران ارشد استان فارس عزم خود را جزم کرده‌اند تا در سال جاری واحد راکدی در استان وجود نداشته باشد و علاوه بر تلاش برای احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، مشکلات را نیز از سر راه واحدهای تولیدی فعال برمی‌دارند تا این واحدها با قدرت بیشتری به مسیر تولید ادامه دهند.

به گزارش فارس آگاه از ایرنا ، بررسی‌ها حاکی از آن است که از ابتدای سال جاری تاکنون مشکلات پیش روی ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی راکد استان برداشته شده است.

اگر بخواهیم تعداد واحدهای تولیدی که در سال جاری مشکلات از سرراهشان برداشته شده است را بین روزهای سال جاری تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که در ۵۸ روز گذشته بطور متوسط روزانه مشکلات پیش‌روی سه الی چهار واحد تولیدی رفع شده است.

پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز

یکی از علت‌های موفقیت استان فارس در رفع مشکلات پیش‌روی واحدهای تولیدی استان، برگزاری منظم جلسات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی راکد به ریاست سید محمدهادی ایمانیه استاندار است که به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

در نخستین جلسه کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی راکد استان فارس در سال جاری که ۱۵ فروردین ماه برگزار شد، موضوعات و چالش های پیش روی ۲۰ بنگاه اقتصادی مطرح و تصمیمات عملیاتی برای رفع آن اتخاذ شد. این بنگاه ها در زمینه تولید آب معدنی، فرآورده های گوشتی، طرح تولید کاشی و سرامیک, گچ ، طرح تولید گندله آهن ، ادوات کشاورزی، عصاره شیرین بیان، تجهیزات کشاورزی و… فعالیت داشتند و خواهان تقسیط بدهی، مجوز تخصیص زمین ، درخواست تسهیلات و… بودند.

همچنین در دومین جلسه این کارگروه که ۲۲ فروردین ماه برگزار شد، مسایل پیش روی ۲۴ بنگاه اقتصادی که در زمینه باغ زیتون، پودر عصاره شیرین بیان ، قطعات خودرو ، خیاطی ، پلیمر ، بتن سیال معمولی ،آلومینیوم فعالیت می کردند و درخواست هایی همچون یارانه آبیاری قطره ای، تقسیط بدهی، درخواست تسهیلات، تعیین تکلیف بدهی، تعیین تکلیف مابه التفاوت نرخ سوخت، بررسی برخی مصوبات درخواست تسهیلات و… داشتند، رسیدگی و تصمیم‌گیری لازم برای رفع مشکلات آنان اتخاذ شد.

پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز

در سومین جلسه کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی راکد استان فارس نیز موانع ۵۳ بنگاه اقتصادی برداشته شد؛ این بنگاه های اقتصادی در زمینه تولید و بسته بندی روغن نباتی،ترانس برق، خاتم کاری، طرح تولید قوطی فلزی کنسرو ، الکل طبی ، لوله های پلی اتیلن، گلخانه، رب گوجه و ترشیجات و…. فعالیت می کردند و درخواست هایی همچون اقاله سهام ، تامین برق ، آب و گاز مورد نیاز ، درخواست تسهیلات ، تمدید تسهیلات ، تعیین تکلیف تسهیلات، تعیین تکلیف بدهی و… داشتند.

مسئولان ارشد و اقتصادی استان در چهارمین جلسه این کارگروه در ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری، درخواست های ۳۷ بنگاه اقتصادی را بررسی و مصوبات راهگشایی برای رفع موانع پیش روی این بنگاه ها به تصویب رساندند. این بنگاه های اقتصادی در زمینه تولید تخم مرغ، خدمات ( شهرک صنعتی دارویی بیضا )، تجهیزات مخابراتی ، گازهای صنعتی و سازه های فلزی، سبدسازی ، درب و پنجره دوجداره ، انواع جعبه و محفظه پلاستیکی فعالیت داشتند و با مشکلاتی در خصوص تامین آب مورد نیاز، ترخیص کالا، تعیین تکلیف بدهی و درخواست تسهیلات مواجه بودند.

در پنجمین جلسه کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی راکد استان نیز که ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار شد، موضوعات ۳۹ بنگاه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات آن ها اتخاذ شد. این بنگاه های اقتصادی زمینه تولید کاتتر شریانی، جایگاه سوخت، فرآوری سیب زمینی ، روغن موتور ، سنگبری ، انواع لبنیات سنتی و… فعالیت می کردند که با مشکلاتی از جمله تامین ارز مورد نیاز ، آب مورد نیاز، درخواست تسهیلات و تغییر کاربری مواجه بودند و در جهت رفع موانع پیش رو آن ها تصمیمات و راهکارهای قانونی برای گره گشایی از مشکلات اتخاذ شد.

همچنین در جلسه امروز(چهارشنبه) ۲۷ اردیبهشت ماه این کارگروه که ششمین جلسه در سال جاری بود، مشکلات ۳۸ بنگاه اقتصادی رسیدگی شد.

پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان فارس در این خصوص بیان کرد: در این جلسه موضوعات ۳۸ بنگاه اقتصادی و فعالیت در زمینه تولید رزین، گاوداری ، فرآورده های گوشتی آماده، نمک ، ورق پلی استایرن ، قطعات پلاستیکی تزریقی و بادی، میلگرد و… بررسی و در خصوص رفع ایرادات وارده از سوی ادارات گمرک و استاندارد ، تامین برق مورد نیاز ، تعیین تکلیف بدهی، مجوز استفاده از نمک از دریاچه مهارلو، درخواست تسهیلات و…. موارد و موضوعات بررسی و اتخاذ تصمیم صورت گرفت که منتج به تصمیم گیری برای تعیین مصوبات مربوطه جهت اجرا به دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل اقدام شد.

حمید رضا ایزدی با تاکید بر ضرورت تعامل و هم افزایی سایر دستگاههای ذی ربط جهت رشد فعالیتهای اقتصادی و تولیدی افزود: راه اندازی، فعال شدن و تکمیل بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی و تسریع در اجرای مصوبات کارگروه تسهیل، نقش مهمی در رشد بهینه تولید ، اشتغال پایدار و سرمایه‌گذاری ایفا می کند.

پایان یافتن مشکلات ۲۱۱ واحد تولیدی فارس در ۵۸ روز

وی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات بنگاه های اقتصادی استان فارس بصورت مستمردر دستور کار دبیرخانه کارگروه تسهیل قراردارد اضافه کرد: احیای بنگاه های اقتصادی راکد و حفظ بنگاه های فعال و موجود از جمله اولویت های مهم اداره کل صمت استان است لذا مشکلات بنگاه های تولیدی به صورت منظم ابتدا در کمیته تخصصی ذیل کارگروه مطرح و سپس در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار یا معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری به صورت هفتگی مورد رسیدگی موثر قرار می‌گیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true