×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
۱۰ برنامه دولت برای مهار تورم و افزایش رشد اقتصادی

۱۰ برنامه دولت برای مهار تورم و افزایش رشد اقتصادی، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به برنامه جامع دولت جهت کنترل تورم عنوان کرد: با توجه به تاکیدی که بر پیاده شدن و عملیاتی شدن برنامه مهار تورم و رشد تولید وجود داشت، همکاری بسیار خوبی میان سه دستگاه اصلی اقتصادی دولت که شامل بانک مرکزی و سازمان برنامه و وزارت اقتصاد  شکل گرفته است که البته با همکاری سایر وزارت خانه ها تکمیل تر می شود.

به گزارش فارس آگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم، در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، برنامه مشترک دستگاه های دولتی برای کنترل تورم و رشد تولید را ارائه دادند و کلیات این برنامه به تصویب رسید و قرار شد تا زمان بندی هر اقدامی که توسط دستگاه ها صورت میگیرد نیز در طی همین هفته به اطلاع مردم برسد.

۱- کاهش کسری بودجه دولت که ۸ اقدام مورد تایید شورای اقتصاد قرار گرفت.

۲- برنامه کاهش ناترازی بانک های دولت، که ۷ اقدام مورد تایید شورای اقتصاد قرار گرفت.

۳- کاهش بدهی های دولت، ۶ اقدام را شورای اقتصاد تایید کرد.

۴- کاهش ناترازی های ارزی، به این معنا که منابع و مصارف ارزی و تقاضای ارز مدیریت شود و تقویت عرضه ی ارز توسط صادرکنندگان، ۶ اقدام مورد تایید شورای اقتصاد قرار گرفت.

۵- برنامه ی مدیریت نقدینگی و انضباط پولی، با هدف گذاری ۲۵ درصد رشد نقدینگی که توسط بانک مرکزی مطرح شده بود با ۳ اقدام مورد تایید قرار گرفت. ۶- برنامه هدایت اعتبار به فعالیت های تولیدی کشور با ۸ اقدام موثر مورد تایید قرار گرفت.

۷- پیش بینی پذیری و رفع موانع تولید که یکی از برنامه های مفصل امسال دولت محسوب می شود با ۱۱ اقدام مشخص مورد تایید قرار گرفت.

۸- کاهش ناترازی های حوزه ی انرژی، با ۷ اقدام مشخص که عمده ی آن ها اقدام های غیر قیمتی هستند که خود آن موجب افزایش تورم نشود، مورد تایید قرار گرفت.

۹- برنامه عرضه دارایی های مالی دولت که ۳ اقدام در این راستا مورد تایید شورای اقتصاد قرار گرفت.

۱۰- برنامه ی مدیریت انتظارات، بهبود دیپلماسی اقتصادی و رشد سرمایه گذاری خارجی که ۶ اقدام در این خصوص مورد تایید شورای اقتصادی قرار گرفت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true