×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
اجرای طرح آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان آموزش عالی

اجرای طرح آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان آموزش عالی، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در برنامه ریزی برای اجرای طرح آموزش برای اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان آموزش عالی با استفاده از ظرفیت این دانشگاه به دنبال ایجاد بستر مناسب اشتغال هستیم.

به گزارش فارس آگاه، از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، حسین بلندی رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در ادامه برنامه های سفر خود به شیراز با محمدهادی ایمانی استاندار فارس دیدار و گفت‌وکو کرد.

در این دیدار بلندی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی اظهار داشت: در شرایطی که بیکاری به یک معضل ملی تبدیل شده است، با برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اجرای طرح‌ آموزش برای اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان آموزش عالی و با استفاده از ظرفیت این دانشگاه در ارتباط با بازارکار و صنعت به دنبال ایجاد بستر مناسب اشتغال هستیم.

وی ادامه داد: در دوره مدیریت جدید تلاش شده از ویژگی مهم این دانشگاه به عنوان نهاد رابط بین محیط‌های علمی و اجرایی برای ارتقای آموزش‌های عالی مهارتی و کمک به اشتغال به نحو احسن استفاده شود. حذف ۲۶۰۰ کدرشته محل با وضعیت اشتغال‌پذیری ضعیف یا فاقد متقاضی تحصیل، گواه میزان آمایش‌پذیری این دانشگاه و نقش‌آفرینی آن در این زیست بوم اشتغال است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت در برنامه‌های مرتبط با افزایش توان اشتغال‌پذیری دانشجویان و دانش‌آموختگان آموزش عالی در استان فارس افزود: استان فارس با ظرفیت های بالای خود می‌تواند سهم بسزایی در ایجاد اشتغال ایفا کند.

 

اجرای طرح آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان آموزش عالی

 

بلندی با تاکید بر اینکه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی بازوی توانمندی برای استان‌ها در تحقق اقتصاد مهارتی است، خاطر نشان کرد: در این دانشگاه به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا تمام مراکز آموزشی با بازار کار در ارتباط باشند تا بتوانیم از این طریق اشتغال‌پذیری فارغ‌التحصیلان را تسهیل کنیم.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز در این نشست با قدردانی از فعالیت‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: در زمینه آموزش‌های مهارتی و ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه، آماده حمایت و همراهی با دانشگاه جامع علمی‌کاربردی هستیم.

وی افزود: اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت مهارتی و اختصاص تسهیلات به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهارتی که به دنبال ایجاد کسب و کار هستند از اقدامات تاثیرگذار دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است که امیدواریم ادامه یابد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه آموزش در تمام دانشگاه‌های کشور باید کاربردی باشد، گفت: ما باید در دانشگاه‌ها به موضوع مدیریت اشتغال بپردازیم و دانش‌آموختگان را به گونه‌ای تربیت کنیم که پس از فراغت از تحصیل مشغول به کار شوند.

ایمانیه افزود: در موضوع همراهی برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی آماده هرگونه همراهی و همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی هستیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true