×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
از تحقق رویای ساخت عظیم ترین پارک آبی کشور تا ساخت بزرگترین تونل آکواریومی ایران در شیراز

خبر خوش شهردار شیراز برای شهروندان: تله کابین شیراز با مشارکت یک سرمایه گذار تعیین تکلیف شد، به گزارش جلال الدین عرفانی خبرنگار فارس اگاه، پروژه های پارک آبی و آکواریوم شیراز، هدف سومین بازدید شبانه مدیریت شهری شیراز و جمعی از خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های ملی و استانی، فعالان فضای مجازی و یاوران شورای اسلامی شهر، در مناطق ۶ و ۱۰ در سال جاری بود، پروژه هایی که هر کدام می توانند علاوه بر افزایش سرانه تفریحی و رفاهی شهروندان، به یک جاذبه گردشگری جدید، برای شهروندان تبدیل شوند.


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، در این بازدید شبانه، با اشاره به برخی ویژگی‌های پروژه پارک آبی، گفت: این پروژه، در بین کارهای عمرانی ما، ماهیت کاملاً فرهنگی، ورزشی تفریحی و گردشگری دارد و این پروژه‌ها، قدرت آن را دارد که گردشگران، بتوانند یک روز بیشتر در شیراز باشند.
سید ابراهیم حسینی، با تاکید بر اجرای این پروژه به صورت مشارکتی، تصریح کرد: در این پروژه‌، کار مشارکتی است و سرمایه‌گذار وارد شده است و رویکرد شورای اسلامی شهر شیراز در بحث سرمایه‌گذاری، فرهنگی، گردشگری و حرکت جهادی است که شعار آن را داده‌ایم و به نمایش گذاشته‌ شده است.


وی، افزود: بنا داریم زیرساخت‌های شیراز را طوری طراحی کنیم که به‌ عنوان سومین حرم اهل‌ بیت علیهم‌السلام، به‌ صورت واقعی خود را در کشور معرفی کند و به‌ زودی شاهد استفاده مردم از این پروژه‌ها باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، راه‌اندازی نوبت شب را مورد توجه قرار داد و گفت: جهت سرعت‌بخشی به کار، نوبت شبانه پروژه‌ها، راه‌اندازی شده است.

* تا آبان ماه نوبت شب را خواهیم داشت
شهردار کلان‌شهر شیراز نیز در سومین هفته از بازدیدهای شبانه پروژه‌های شهرداری شیراز، در پارک بزرگ آبی شیراز، گفت: تغییرات خوبی از نظر پیشرفت فیزیکی، در پروژه مشاهده می شود و این پارک آبی قرار بود دو سال گذشته، شروع به کار کند که به دلیل وجود معارض جدی در پروژه و جلوگیری از ورود سیل احتمالی، دیوار مستحکم و حائل انجام شد که همین مساله، باعث طولانی شدن زمان شروع به کار پروژه شد، با تغییر در نقشه ها و اصلاحیه‌های صورت گرفته، اکنون شاهد شروع به کار در دو نوبت روز و شب هستیم.


محمدحسن اسدی، با بیان اینکه حدود ۱۵ ماه آینده، این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد، از یاوران شورا، خواست که خود ناظر بر فعالیت این پروژه باشند؛ چرا که سهم شهرداری، بیش از هزار میلیارد تومان است که این پروژه، یکی از ۵۰ پروژه بزرگ شهرداری شیراز است.
وی، با اشاره به اجرای شیفت شب کلان پروژه های شهرداری شیراز، از همین ابتدای سال، افزود: امروز هوا خوب است و تا آبان ماه، نوبت شب را خواهیم داشت که اعتقاد داریم زمان، بهترین عامل است، پس باید به‌ درستی از آن استفاده کرد و رضایت مردم، قطعاً موجب رضایت خداوند است.
شهردار شیراز، همچنین در بازدید از پروژه آکواریوم، گفت: شیراز، به‌عنوان شهر قطب توریستی و گردشگری است که فراهم بودن زیرساخت‌های آن، بسیار مهم است.
اسدی، سخنان خود را با یک خبر خوش به شهروندان، ادامه داد و گفت: در حال حاضر، پروژه‌های مختلفی در حال اجرا است، اما یک خبر خوش هم دارم و آن این است که با توجه به برگزاری مناقصه احداث تله‌کابین شیراز، این طرح، تعیین تکلیف شد و شریک سرمایه‌گذار، مشخص و مقرر شد به‌ صورت ۴۰ درصد سهم سرمایه‌گذار و ۶۰ درصد سهم شهرداری شیراز، در محل پارک کوهستانی دراک، تله‌کابین شیراز، به طول ۴۲۰۰ متر اجرا شود.

*سنت خوب شهرداری در بازدید شبانه از پروژه های شهر
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: سنت خوبی در شهرداری شیراز، از چند هفته گذشته، اتفاق افتاده و آن‌هم بازدید شبانه از پروژه‌های در حال احداث شهرداری است که در آن نشان می‌دهيم، بازرسی می‌کنیم و نشان می‌دهیم، تیم مدیریت شهری، متشکل از شورا و شهرداری، به دنبال خدمات‌رسانی به مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن است که شب و روز نمی‌شناسد.
علیرضا اسکندری، ادامه داد: وجه تمایز این پروژه‌ها، علاوه بر کمک به افزایش زیرساخت‌های گردشگری، این است که شهرداری با طرف سرمایه‌گذار، وارد مذاکره شده و خود نیز مشارکت دارد که می‌تواند به‌ سلامت، شور و نشاط اجتماعی و انضباط شهری، کمک کند.


وی، تصریح کرد: تکلیف ۱۵ هزار میلیارد تومان که برای اولین بار با ۵ پروژه هدف گردشگری، در سال ۱۴۰۱ محقق شد و سال ۱۴۰۲ هم تکلیف را ۲۰ هزار میلیارد تعیین کردیم که تا پایان مردادماه، این موضوع هم محقق می‌شود.

*جهش تولید با مشارکت مردم را می‌توان در این پروژه دید
رئیس کمیته شفافیت، صیانت از حقوق شهروندان و سلامت اداری شورای اسلامی شهر شیراز نیز اظهار داشت: مکان پروژها، در بهترین منطقه های گردشگری شیراز، تهیه شده است و امروز از زمان، به نحو احسنت استفاده می‌شود.
مهدی طاهری، با اشاره به شعار سال، گفت: جهش تولید با مشارکت مردم را می‌توان در این پروژه دید و جهش، یعنی اینکه شما از زمان، بهترین استفاده را ببرید و مشارکت مردم که حضور سرمایه گذار است، انجام شود.

*اجرای بزرگترین پارک آبی کشور در شیراز
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در خصوص پارک آبی، گفت: پروژه پارک آبی، در سطح کشور زیاد داریم، اما این پروژه، به علت ابعاد و زیربنا، به‌ عنوان بزرگ‌ترین پارک آبی کشور در شیراز، معرفی خواهد شد.
محمد امین، با توجه به توقف بیش از یک سال این پروژه، افزود: در سال‌های گذشته، عملیات کلنگ زنی به زمین زده‌ شده بود که با ایجاد اصلاحیه‌ها، بعد از یک سال و نیم توقف پروژه، اکنون با همکاری شرکت شمس عمران، پروژه پارک آبی بزرگ شیراز، شروع به کار کرده است.
وی، گفت: پارک آبی بزرگ شیراز، در سطح کشور در به‌ کارگیری، طراحی و تنوع بازی‌ها متمایز است که این پروژه، تیرماه سال ۱۴۰۴، به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، تصریح کرد: پارک آبی بزرگ شیراز، در زمینی به متراژ پنج هکتار و با زیر بنای ۶۰ هزار متر مربع، با مشارکت شهرداری و شرکت شمس عمران، احداث می‌شود که سهم شهرداری در این پروژه، هزار میلیارد تومان است.


امین، ادامه داد: پارک آبی شیراز، در بهمن سال ۹۹، کلنگ‌زنی شد و در این پروژه تفریحی گردشگری، ۱۴ سرسره، استخر ۱۰۰۰ نفری، استخر موج‌ساز ۵۰۰ نفری، استخر کودکان ۲۰۰ نفری و رودخانه تفریحی به طول ۲۰۰ متر، طراحی شده است.

*پروژه آکواریوم شیراز دارای بزرگترین تونل آکواریومی کشور است
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در بازدید از پروژه آکواریوم شیراز، گفت: پروژه آکواریوم شیراز، دارای بزرگترین تونل آکواریومی کشور است و همچنین کف سطح زمین نیز به‌صورت آکواریوم شیشه‌ای است که توانسته نسبت به دیگر پروژه‌های کشور که فقط بدنه و سقف است، وجه متمایزی داشته باشد.


حمیدرضا اسماعیلی، ادامه داد: احداث اسکلت پروژه، بر عهده شهرداری است که شرکت پارس گستر، مجری آن است و بعد از آن، شرکت سرمایه‌گذاری اقیانوس ایرانیان کیش، نسبت به احداث و تأسیسات آن اقدام خواهد کرد.
وی، تصریح کرد: عملیات اجرای این پروژه، در پارک ۵۸۰ هکتاری دراک، با همکاری یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی و شهرداری شیراز، در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع، در ساختمانی دو طبقه، با پوشش سازه سوله‌ای به ارتفاع ۸ متر و زیر بنای ۴۱۰۰ متر مربع، در حال انجام است.

*این پروژه ها می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها شود
رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام‌ شده از سوی شورا و شهرداری شیراز، گفت: شاهد اجرای چند طرح خیلی بزرگ، در شهر شیراز هستیم.
کاظم اکرمی، گفت: این طرح‌ها، می‌تواند از لحاظ گردشگری، بسیار تأثیرگذار باشند، همچنین می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true