×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز به کجا رسید؟

جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز به کجا رسید؟ جهش عمرانی کلان‌شهر که از ۱۲ بهمن‌ماه سال گذشته آغازشده، به مرحله هشتم خود رسید و در هشتمین مرحله شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ پروژه مختلف بااعتبار ۲۶۴٫۳ میلیارد تومان بود.

به گزارش فارس آگاه، جهش عمرانی کلان‌شهر که از ۱۲ بهمن‌ماه سال گذشته آغازشده، به مرحله هشتم خود رسید و در هشتمین مرحله شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ پروژه مختلف بااعتبار ۲۶۴٫۳ میلیارد تومان بود.

احداث  ۲۰ زمین چمن مصنوعی در مدارس شیراز

لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز در آیین احداث هم‌زمان ۲۰ زمین چمن مصنوعی در مدارس شیراز که کلنگ‌ آن با در هنرستان شهید ظل‌انوار خورده شد، با اشاره به کاربردهای این چمن سازی‌ها اظهار امیدواری کرد: این موارد در نقاط کم برخوردار اجرایی شود تا کودکان و نوجوانان آن محلات نیز بتوانند از چنین فضاهایی بهره‌مند شوند.

امام‌جمعه گویم نیز در این آیین با تأکید بر خدمات‌رسانی به مردمی که همواره در تمام شرایط از نظام حمایت کردند، اظهار کرد: منطقه گویم به‌عنوان یک دهستان کوچک دیده نمی‌شد، اما امروز شاهد اجرای پروژه‌های بزرگ‌مقیاس در آن هستیم و باید بابت این موضوع شکرگزار بود.

زیرگذر گویم 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا خادم با بیان اینکه اجرای پروژه زیرگذر گویم مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، افزود: اما از این پیشرفت راضی هستند و امیدواریم زودتر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد، باید این پیشرفت‌ها و خدمات‌رسانی‌ها به اطلاع مردم برسد تا امیدوار باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم با اشاره به آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) اظهار کرد: افتتاح این پروژه، بهانه خوبی برای حضور در منطقه گویم است و امیدوارم نسبت به این منطقه که یکی از دروازه‌های مهم شیراز است، به‌صورت شایسته عمل کنیم.

 آزاد راه شیراز- اصفهان

مهدی طاهری با اشاره به افتتاح آزادراه بیان کرد: با افتتاح آزاد راه شیراز- اصفهان، این منطقه تحت‌فشار ترافیکی خواهد بود و نیازمند هماهنگی دستگاه‌های حوزه‌های شهری هستیم.

این مقام ارشد پارلمان شهری در کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه در این منطقه شاهد یک خلأ امدادی در منطقه گویم بودیم، تصریح کرد: با بهره‌برداری از ایستگاه امداد و نجات این مشکل مرتفع می‌شود.

وی متذکر شد: این منطقه باید با توجه به اهمیت آن در اولویت قرار گیرد و شهرداری باید بر اساس برنامه‌ها و ملزومات خود برای این منطقه برنامه‌ریزی کند؛ به‌طور مثال راه‌اندازی گلخانه می‌توانند سبب تحرک در این منطقه شود.

 توسعه شیراز بر محور گردشگری

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: ظرفیت اصلی شهر شیراز گردشگری آن است و اگر کسی دلسوز شیراز است باید برای توسعه این ظرفیت تلاش کند و زیرساخت‌های لازم را توسعه دهد، توسعه شیراز بر محور گردشگری است.

طاهری با تأکید بر لزوم توسعه گردشگری بیان کرد: شیراز ظرفیت لازم برای تبدیل‌شده به قطب گردشگری ایران را دارد و باید برای رسیدن به این مهم همت کرد.

او خاطرنشان کرد: مردم شیراز مهم‌ترین ظرفیت این شهر هستند که رهبر معظم انقلاب نیز در سفر خود به فارس به این موضوع اشاره کردند، باید خدمات خود را ارائه دهیم تا شرمنده مردم نشویم.

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز با تبریک دهه کرامت گفت: جهش عمرانی باهمت شورای اسلامی شهر و همکاری نیروهای شهرداری به هشتمین ایستگاه خود رسیده است.

امسال بودجه ۲۳ هزار میلیارد تومانی داریم 

محمدحسن اسدی با اشاره به برخی از پروژه‌ها و دسته‌بندی آن‌ها در زیرمجموعه برخی از معاونت‌ها، بیان کرد: امروز نخستین مرحله جهش عمرانی امسال است که در ماه‌های بعد به‌ صورت مستمر ادامه خواهد داشت، ما امسال بودجه ۲۳ هزار میلیارد تومانی را داریم که یا همه مشکلات دست‌یافتنی خواهد بود.

وی با اشاره به برخی دیگر از جزئیات کار در این منطقه و محدودیت‌ها و مسائل اجرای این پروژه تأکید کرد: این مسائل مانعی سر راه شهرداری شیراز نیست و به‌صورت تمام در حال فعالیت هستیم، اگر آزادراه شیراز اصفهان به بهره‌برداری برسد این محور جوابگوی تردد در این منطقه نخواهد بود؛ بنابراین در زمان‌بندی این پروژه بازنگری شود تا سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

شهردار شیراز با اشاره به بازدیدها و جلسات مکرر با قرارگاه خاتم پیمانکار این پروژه، تصریح کرد: در حال تلاش هستیم تا این پروژه حساس با سرعت و دقت بیشتری پیش رود.

شاهد سرزندگی شهر در حوزه‌های عمرانی هستیم

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به اینکه جهش عمرانی از سال گذشته وارد ادبیات شهرداری شیراز شد، گفت: جهش عمرانی اهدافی را دنبال می‌کند و ما شاهد سرزندگی شهر در حوزه‌های عمرانی هستیم.

علی‌اکبر سلطانی با اشاره به اجرای جهش عمرانی در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل و ترافیک، عمرانی، ورزشی و… افزود: امیدوارم برنامه‌ها و پروژه‌های که از دوره‌های قبل باقی‌مانده در این دوره و در قالب این طرح به پایان برسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز با اشاره به برنامه جهش عمرانی گفت: این برنامه بر اساس ارتقای زیرساخت‌های شهر شیراز در بخش‌های مختلف در سال گذشته با ۱۲۴ طرح در بهمن‌ماه آغاز شد و در هفت دوره مختلف با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان انجام شد.

کلنگ زنی ۵۵ متری حافظ و مرکز امداد و نجات گویم 

محمد امین با بیان اینکه این یک طرح ۴ ساله است که الآن در هشتمین مرحله آن قرار داریم، ادامه داد: در حوزه‌های ترافیک، تفریحی و ورزشی، ایمنی و آتش‌نشانی، بزرگراه سازی و غیره این طرح برنامه‌ریزی شد و امروز پروژه ۵۵ متری حافظ و مرکز امداد و نجات گویم امروز کلنگ زنی می‌شود و ۳۷ طرح عمرانی، خدماتی، گردشگری بااعتبار ۲۶۴٫۳ میلیارد تومان در این مرحله کلنگ زنی و بهره‌برداری می‌شود.

او با اشاره به جزییات فاز نخست بزرگراه ۵۵ متری گفت: این بزرگراه یک‌راه موازی با بهترین استاندارها، طراحی و ساخته‌شده است و فاز دوم این پروژه در مرحله طراحی است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه ایستگاه گویم یکی از کلیدی‌ترین ایستگاه‌ها است، گفت: زمان رسیدن آتش‌نشانی در این منطقه ۱۲ دقیقه بوده که مدت‌زمان با افتتاح این ایستگاه به ۵ دقیقه می‌رسد که کمک زیادی می‌کند.

هادی عیدی‌پور با اشاره به تجهیزات موجود در آتش‌نشانی و وسایل در نظر گرفته‌شده برای ایستگاه گویم، افزود: باید به‌روزرسانی تجهیزات را جدی گرفت، این‌ یک ایستگاه پشتیبانی برای شمال غرب شیراز است و ۴ هزار متر عرصه عیان دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی، هنری و ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز از ساخت ۲۰ زمین چمن مصنوعی خبر داد و گفت: ۲۸ میلیارد تومان برآورد هزینه برای چمن مصنوعی، فنس سازی، روشنایی در شب و … می‌شود که ابعاد این زمین‌ها به ۲۲ در ۴۲ متر است و با پراکندگی در مناطق مختلف شهر ساخته می‌شوند.

توسعه ورزش حرفه‌ای و همگانی 

روح‌اله مظفری افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر و تأکیدات شهردار در راستای توسعه ورزش حرفه‌ای و همگانی و همچنین توسعه ورزش در محلات با رویکرد بهره‌برداری از فضاهای مناسب موجود در مدارس برای استفاده ورزشی و فوتبال و فوتسال در حال انجام است.

او بیان کرد: این فضاهای ورزشی در ساعات مدرسه مورداستفاده دانش‌آموزان و در ساعات دیگر ساکنین محلات می‌توانند از آن‌ها استفاده ‌کنند.

پروژه های مرحله هشتم جهش عمرانی کلان شهر شیراز با اعتبار ۲۶۴٫۳ میلیارد تومان در ۳۷ پروژه در مناطق و معاونت های مختلف به شرح زیر است.

پروژه های معاونت فنی و عمرانی 

شامل ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۴ ایستگاه بزرگ مقیاس گویم  و فاز اول بزرگراه جنوب شهرک حافظ با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان است.

پروژه های حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک  

اما پروژه های معاونت حمل و نقل و ترافیک شامل ۱۸ سامانه سرعت سنج در سطح شهر ،مکانیزه کردن ۲۱ پارکینگ روباز در سطح شهر مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی و امکان سنجی حمل و نقل ریلی است .

پروژه های منطقه ۴ شهرداری شیراز  

پروژه های قابل افتتاح در سطح منطقه ۴ شامل زمین والیبال ساحلی باغ جنت، تکمیل پارکینگ بوستان نوید محمدی، پیاده رو سازی خیابان شهید آقایی و کلنگ زنی پروژه های زمین فوتبال ساحلی باغ جنت، پیاده روسازی ضلع شمالی باغ جنت، پیاده روسازی بلوار عدالت شمالی ،پروژه محرومیت‌زدایی شامل لوله گذاری و آسفالت قلعه عادل آباد محله کشن  در مرحله هشتم جهش عمرانی قرار دارد.

پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در منطقه ۷ 

پروژه های منطقه ۷ در بخش افتتاح شامل دیوار گذاری سنگی حائل رودخانه خشک، بهسازی زیرسازی و آسفالت و ترمیم و روکش معابر محلات  محروم سطح منطقه، زیر سازی و بهسازی و آسفالت کوچه های اتحاد تفاضل تخت جمشید بهسازی زیرسازی و آسفالت معابر محلات محروم شامل کوشکک، مهرگان، قلعه نو و ترکان فعالیتهای امور شهری سطح منطقه، اجرای آلاچیق در بوستان حاشیه بلوار خلیج فارس ضلع شمال، عملیات اجرای پلاستر ساختمان های مشرف به معابر بلوار سادات و سطح منطقه  است.

همچنین پروژه های کلنگ زنی شامل دیوار گذاری سنگی رودخانه خشک، لوله گذاری هدایت آبهای سطحی کوچه های ۸۹ و ۶۳ بلوار اتحاد، محله سهل آباد، بلوار تخت جمشید، آرام سازی مسیر سوار رو بلوار تخت جمشید تقاطع خیابان شریف آباد، زیرسازی تراش ترمیم و روکش آسفالت بلوار ولایت، مرحله دستساز سطح منطقه ۷ اجرای کوچه باغ خیابان شهید قنادی است.

پروژه های منطقه ۱۰ 

پروژه های منطقه  ۱۰ شامل اصلاح هندسی تقاطع بزرگراه محلاتی به پل انجیره، پروژه تعمیر و بازسازی سازه و مقبره شهدای گمنام، زیرسازی و جدول گذاری و پیاده روسازی شهرک برف فروشان افتتاح شد.

همچنین کلنگ‌زنی پروژه تکمیل اصلاح هندسی بلوار جهاد تا شهرک  بزین و پیاده روسازی و لبه گذاری سطح منطقه ۱۰ ،پیاده روسازی زن شمالی بلوار دکتر حسابی، پایگاه چندمنظوره و انبار مدیریت بحران، حوضچه آرامش و گوراب  و چکدم در بالادست حوزه گوییم ،حوضچه آرامش حوزه بالادست شهرک حافظ بهشتی است.

پروژه های  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، سازمان آرامستان ها و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی 

به نقل از فارس مجموع پروژه های این سازمان ها شامل سردیس(گوته، قوام الدین، تجویدی، گلریز خاتمی، منبتی، خلیل عقاب و…) و نقاشی دیواری در سطح شهر، نورپردازی زیرگذر بهشت احمدی، ساماندهی رودخانه فصلی آرامستان بهشت احمدی و احداث همزمان ۲۰ چمن  مصنوعی در مدارس شیراز است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true