×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
نحوه ارتقاء كیفیت مقررات گذاری در صنعت بیمه

دومین نشست خبرگی صنعت بیمه با حضور پیشکسوتان و کارشناسان خبره صنعت بیمه در بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش فارس آگاه به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل بیمه مرکزی، دکتر مجید مشعلچی قائم مقام بیمه مرکزی در این نشست با تاکید بر ارتقای کیفیت مقررات گذاری در صنعت بیمه گفت: زمانی صنعت بیمه می تواند در مسیر درست حرکت کند که از زیرساخت های مناسب تقنینی بهره مند باشد.

وی افزود: شورای عالی بیمه و دبیرخانه آن یکی از زیرساخت های مهم صنعت بیمه است که وظیفه خطیر قانون گذاری و تنظیم مقررات را برعهده دارند.

دکتر مشعلچی با اشاره به قرار گرفتن اصلاح ساختار این دو رکن مهم صنعت بیمه در راس برنامه های شورای خبرگی صنعت بیمه گفت: آیین نامه های صنعت بیمه نیاز به بازبینی و اصلاح دارند که این مهم با تقویت ساختار و به روز رسانی ماموریت های شورای عالی بیمه انجام پذیر خواهد بود.

قائم مقام بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت بهره مندی بیشتر از تخصص و توان پژوهشکده بیمه تاکید کرد و گفت: پژوهشکده بیمه می تواند با برگزاری میزهای تخصصی، موضوعات روز صنعت بیمه را قبل از طرح در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار دهد و به عنوان بازوی پژوهشی کمیسیون های تخصصی ایفای نقش کند.

وی در ادامه نسبت به وضیعت نامناسب بیمه های درمان تکمیلی هشدار داد و گفت: شرکت های بیمه پیشنهادات خود را برای برون رفت رشته بیمه درمان تکمیلی از وضعیت زیان دهی فعلی ارائه دهند.

شایان ذکر است در این نشست مواردی چون” ایجاد کمیسیون های تخصصی برای رشته های مختلف بیمه ای”، “استفاده از حقوق دانان آشنا به امور بیمه ای در کمیسیون ها”،” تطبیق حداکثری موضوعات مطروحه در شورای عالی بیمه با معضلات روز صنعت بیمه” ، “بهره مندی از توانایی پژوهشکده بیمه”، از سوی خبرگان حاضر در نشست مطرح شد

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true