×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
خدمات درمان ناباروری تحت پوشش سازمان های بیمه قرار می گیرد

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاددانشگاهی از تربیت نیروهای متخصص برای ارایه خدمات درمان ناباروری به منظور تحقق شعار ”رشد تولید” خبر داد و گفت: خدمات درمان ناباروری به منظور مهار تورم و برقراری آرامش اقتصادی خانواده ها تحت پوشش سازمان های بیمه قرار می گیرد.

به گزارش گروه علم و آموزش فارس آگاه از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، علی صادقی تبار با تشریح برنامه‌های امسال این مرکز برای تحقق شعار” مهار تورم” و ” رشد تولید” اظهار داشت: برای رشد تولید باید خدمات ناباروری را اشاعه دهیم و آموزش های فوق تخصصی و با کیفیت بسیار خوب و مطابق با استانداردهای بین المللی به متخصصان ارایه کنیم. پژوهشگاه ابن سینا حدود یک دهه است که به امر آموزش و تربیت متخصصان پرداخته است تا دانش آموختگان پس از اتمام دوره های آموزشی، اشتغال پیدا کنند.

وی افزود: در سال های اخیر توجه ویژه ای به جوانی جمعیت و تولید میزان زاد و ولد و موالید به خصوص برای افراد نابارور شده است؛ در حال حاضر حدود ۲۰ درصد افراد جامعه (یک پنجم زوج ها) نابارور و دچار نوعی اختلال ناباروری هستند. طبیعتا در چنین شرایطی آموزش های ناباروری اهمیت پیدا می کند. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و ضرورت حفظ موالید و نرخ رشد جمعیت، تربیت نیروهای متخصص به رشد تولید و اشاعه این خدمات کمک شایانی می کند.

وی تصریح کرد: پژوهشگاه ابن سینا از سال ۹۰ نسبت به تربیت نیروهای متخصص همت گمارده و برنامه ریزی هایی انجام داده است. از سال ۹۵ نیز رسما با کسب مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با برگزاری آزمون ورودی فلوشیب ناباروری، دانشجو می پذیرد و از میان متخصصان زنانی هم که موفق به اخذ تخصص شده اند، نیرو جذب می کند. در حال حاضر یکی از مراکز بسیار فعال، کارآمد و موثر در تربیت این نیروهای متخصص، مجموعه ابن سیناست.

صادقی تبار گفت: امسال در راستای تحقق شعار” رشد تولید” که به عبارتی تربیت نیروهای متخصص برای ارائه خدمات درمان ناباروری است، این مسیر را همانند سال های گذشته پر قدرت تر ادامه می دهیم. امسال ۵۰ درصد ظرفیت مان را افزایش داده ایم و نسبت به جذب متخصصان علاقمندی که آزمون شان را با موفقیت گذرانده اند نیز اقداماتی انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: همچنین کاهش هزینه های خدمات درمان ناباروری از جمله مسایلی است که باید به منظور تحقق شعار “مهارم تورم” در حوزه درمان ناباروری عینیت پیدا کند. هم اکنون تمام دنیا برای درمان ناباروری زوجین از یک تکنولوژی مشخص و واحدی استفاده می کنند؛ یعنی در همه جهان از ابزارها، دستگاه ها و تجهیزات دقیق برای استحصال، نگهداری، رشد جنین و انتقال آن به رحم مادر استفاده می شود. هر کشوری برای درمان ناباروری ابزار جداگانه ای ندارد. این ابزارها و تجهیزات در دنیا توسط شرکت های محدودی ساخته و به فروش می رسند.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا خاطرنشان کرد: طبیعتا این ابزارها بسیار گران قیمت هستند. از سوی دیگر، مواد اولیه، مواد مصرفی، محیط های کشت و دیگر موادی که برای ارائه خدمات مورد استفاده قرار می گیرند، باید از تکنولوژی بالا و پیشرفته برخوردار باشند. هرچند درمان ناباروری در تمام دنیا یک گونه انجام می شود، اما ارائه خدمات ارازان و با کیفیت ناشی از هنر مدیریت است. در مرکز ناباروری ابن سینا، خدماتی با کیفیت و با قیمتی کمتر از سایر کشورها به زوجین نابارور ارائه می دهیم.

وی یادآور شد: قطعا با ارائه چنین خدماتی فرصتی برای زوجین نابارور کشور فراهم می شود و شعار” مهار تورم” نیز عینیت پیدا می کند؛ زیرا درمان و سیکل درمان ناباروری در کشورهایی توسعه یافته و غربی حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار دلار هزینه دارد. در کشورهای اروپایی هزینه درمان ناباروری حدود ۱۰ هزار یورو است. در ایران هرچند مواد اولیه و مصرفی و سایر ملزومات از کشورهای خارجی تهیه می شود، اما هزینه های درمان ناباروری کمتر از هزار دلار است. چنین رویکردی تحقق بخشیدن و عینیت بخشیدن به شعار مهار تورم است.

صادقی تبار گفت: هدف ما در سال جدید توسعه این خدمات، با قیمت بهینه و مناسب در خدمت مردم، نیازمندان و مراکز پزشکی است. همچنین به منظور مهار تورم و برقراری آرامش اقتصادی خانواده ها این خدمات را تحت پوشش سازمان های بیمه قرار خواهیم داد، به نحوی که مردم بتوانند از پوشش بیمه استفاده و سهل تر، آسان تر و کمتر از قیمت های متعارف کشور به این خدمات دسترسی پیدا کنند. امیدواریم با در دسترس قرار گرفتن این خدمات، هر زوج و جوانی که آرزوی فرزندآوری دارد و در این مسیر با مشکل مواجه است به راحتی بتواند در مجموعه ما درمان شود و به توفیق خودش برسد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true